RECENZJA KSIĄŻKI:DZIEWCZYNA Z BERLINA

Pomimo, że panuje obecnie moda na literaturę wojenną i na rynku wydawniczym pojawia się wiele pozycji w tym temacie, to pojawiają się też takie „perełki”, które zaskakują czytelnika. Jedną z takich „perełek” jest książka Kate Hewitt „Dziewczyna z Berlina”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Filia.

Czytaj więcej

CZY TWOJĄ PRACĘ BĘDZIE WYKONYWAĆ ROBOT? O WPŁYWIE SZTUCZNEJ INTELIGENCJI NA BIZNES

Dla scenarzystów filmów katastroficznych, niekontrolowany i szybki rozwój technologii to pomysł na ciekawą produkcję, w której roboty przejmują kontrolę nad światem. Reszta społeczeństwa również jest nastawiona pozytywnie i dostrzega szanse i nowe możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja (ang. AI). Dla przysłowiowego Kowalskiego AI to kilka dodatkowych funkcji w smartfonie, dla firm natomiast – znaczące ograniczenie kosztów i szanse na gwałtowny rozwój. Ale czy sztuczna inteligencja nie wywoła masowego bezrobocia? A może nowo powstałych, wyspecjalizowanych stanowisk pracy będzie przybywać i zastąpią one etaty zredukowane przez AI?

Czytaj więcej

JAK PRZECIWDZIAŁAĆ PRZEMOCY W RODZINIE?

Przemoc w rodzinie to problem to problem natury prawnej, moralnej, psychologicznej i społecznej. Interwencje w przypadku przemocy domowej określa m.in. ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i jej nowelizacja. W świadomości społecznej przemoc coraz bardziej jawi się jako akt barbarzyństwa, który wymaga szybkiego działania. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie nie może mieć tylko charakteru lokalnego. Musi być to także ważna kwestia w polityce społecznej państwa.

Czytaj więcej

Jakie książki o inwestowaniu warto przeczytać na początek?

Mądre inwestowanie pieniędzy jest czasach dość skomplikowane – szczególnie dziś. Dla wielu osób jest to jednak jedyne wyjście, aby nie stracić w związku z rosnącą inflacją swoich oszczędności. Każda inwestycja łączy się jednak z ryzykiem, dlatego najlepiej jest mieć odpowiednią wiedzę, która umożliwia jak największe obniżenie ryzyka związanego z inwestowaniem. Taką wiedzę można czerpać na wiele sposobów, jednak szczególnie polecane jest czytanie książek. Spowodowane jest to tym, że właśnie ród książek można znaleźć najwięcej przydatnych informacji, ponieważ często są pisane przez ekspertów z dziedziny inwestowania. W dalszej części podpowiemy, jakie książki o inwestowaniu są szczególnie warte uwagi dla początkujących inwestorów.

Czytaj więcej