Dyktatura Internetu

Jeśli myślisz, że korzystając z Internetu otrzymujesz obiektywne informacje, to jesteś w wielkim błędzie. Całe sztaby ludzi oraz botów analizują Twoje zachowania i starają się dopasować przekaz do Twojego światopoglądu, preferencji i oczekiwań. Tak niestety wygląda „wolność w Internecie”.

Czytaj więcej

CZY TECHNOLOGII 5G POWINNIŚMY SIĘ BAĆ?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wypowiedzi ekspertów różnią się od siebie. Niektórzy z nich twierdzą, że technologia 5G niesie ze sobą ogromny potencjał rozwoju, a nowe rozwiązania technologiczne usprawnią i wywindują komunikację społeczną na najwyższy poziom. Z kolei są też przeciwnicy tej technologii. Ich zdaniem 5G nie jest jeszcze do końca zbadana, a skutki uboczne promieniowania, jakie towarzyszy technologii mobilnej nowej generacji mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Z pewnością 5G to kolejny ( ważny?) krok w rozwoju przesyłania danych. Wdrożenie tej technologii do użytku komercyjnego planowane jest w najbliższych latach na terenie całej Unii Europejskiej. W Polsce dostępne są już pierwsze stacje obsługujące ten standard. Ma on zapewnić między innymi większą prędkość transmisji danych, od 10 GB/s, czy zminimalizować opóźnienia do milisekund.

Czytaj więcej

Technologia wojskowa w Twoim domu - jak nowinki militarne wpłynęły na rynek cywilny

Mamy je w domu i nosimy stale przy sobie. Korzystamy z nich na co dzień, nie zdając sobie sprawy, jak wiele technologii i urządzeń stworzonych na potrzeby armii trafiło w nasze ręce - zmieniając i ułatwiając nasze życie na dobre. Warto przyjrzeć się temu, jak wiele rozwiązań przeszło z poligonu prosto do “cywila”.

Czytaj więcej

INSTAGRAM DLA BIZNESU JAK ZOPTYMALIZOWAĆ KONTO NA INSTAGRAMIE?

Instagram z roku na rok zdobywa coraz większą przewagę nad innymi mediami społecznościowymi. Udostępnia więcej funkcji, jest wygodny i przyjazny dla biznesu. Według badań IAB Polska, w naszym kraju konto na Instagramie posiada ponad 6,5 mln osób, z czego blisko 60% to kobiety, ale tendencja płci czy wieku jest zmienna, tym bardziej że aplikacja rozwija się w niewiarygodnym tempie. Instagram umożliwia posiadanie konta biznesowego o większej ilości opcji od konta prywatnego, a firmy ochoczo wykorzystują to do zdobywania nowych klientów. Do sukcesu prowadzi ich jednak nie samo posiadanie konta, ale jego prawidłowe skonfigurowanie i prowadzenie. Co zatem robić, aby zwiększać rozpoznawalność marki dzięki aplikacji Instagram?

Czytaj więcej