„Zostań Managerem w Multi Level Marketingu!”

Agnieszka Stawarz jest cenionym managerem Forever Living Products. Na co dzień zajmuje się budowaniem rynku dla amerykańskiej firmy działającej w branży marketingu wielopoziomowego. Szkoli innych ale sama też wchodzi w rolę pilnego ucznia uczestnicząc w warsztatach, konferencjach, seminariach o charakterze biznesowym. Szczęśliwa mama syna Michała. W rozmowie z naszym Magazynem opowie o swojej pracy, polecanych produktach i motywacji do życia.

 

Info Magazyn Lubelski.pl: Czym jest multi level marketing?

Agnieszka Stawarz: Multi level marketing jest biznesem przez duże „B”,. Dla mnie MLM jest systemem pracy i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, który stwarza szansę wysokich dochodów przy minimalnym nakładzie inwestycyjnym.

ML.pl: Kim jesteś w wykształcenia?

AS: Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Od 7 lat zajmuje się zawodowo multi level marketingiem.

ML.pl: Jak to się stało, że zaczęłaś działać w tej branży?

AS: Pomysł na biznes przyszedł niespodziewanie. Po skończeniu studiów zastanawiałam się, czy pielęgniarstwo jest dla mnie- jestem (a raczej byłam) osobą mocno empatyczną. Często „wchodziłam w buty” pacjentów biorąc na siebie ich zmartwienia i problemy, co niekorzystnie na mnie wpływało. Drugi powód to zarobki. Zawsze miałam „apetyt” na coś fajniejszego w życiu niż tylko egzystować od pierwszego do ostatniego. Pomyślałam sobie, że zostanę przedstawicielem medycznym. Podzieliłam się tą informacją z moją dobrą koleżanką Lilą. Ona po jakimś czasie przyszła do mnie z pewną propozycją. Przedstawiła mi biznes, który można „robić” w Polsce i za granicą. Gdy mówiła mi o tym wszystkim, o wysokich zarobkach, o stylu życia jaki mogę dzięki temu wypracować niedowierzałam, gdyż to wszystko wydawało mi się na tamten czas nierealne. Poza tym wyobrażałam sobie, że w naszym kraju można pracować albo na etacie, albo prowadzić własną działalność gospodarczą po wcześniejszym zainwestowaniu często niemałych pieniędzy. Początkowo jej odmówiłam. Lila co jakiś czas wracała do tematu współpracy.

ML.pl: Jak to się stało, że jednak podjęłaś współpracę z Forever Living Products?

AS: W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny. Miałam pewny problem skórny na twarzy,
z którym się borykałam. Pewnego dnia ponownie przyszła Lila i zaproponowała bym spróbowała konkretnych produktów na bazie aloesu, suplementów ale również kosmetyków. Stwierdziłam: dlaczego by jednak nie spróbować? Zaczęłam używać produktów, które okazały się skuteczne. Jakiś czas później spotkałam się z koleżankami, z którymi dawno się nie widziałam. Zapytały mnie jak dbam o swoją cerę. Powiedziałam, że używam produktów Forever Living Products. Koleżanki też chciały spróbować. Poleciłam im firmę. Dziewczyny miały sobie same zrobić zakupy ze zniżką bezpośrednio u producenta. Po jakimś czasie z firmy przyszła informacja, żebym podała numer konta, ponieważ są dla mnie pieniądze do przelania. Nie wiedziałam o co chodzi- nic nie pracowałam, a mam otrzymać pieniądze? Okazało się, że pierwsze pieniądze, które zarobiłam były za zrobienie skutecznej reklamy.STAWARZDSC 5676

ML.pl: Od ilu lat tam pracujesz i ile lat działa firma?

AS: W firmie zarejestrowałam się w 2011 roku, po to żeby kupować produkty taniej. Dopiero po jakimś czasie, zaczęłam się wdrażać i rozwijać w tej dziedzinie. Firma jest od 40 lat na rynku światowym, w Polsce od ponad 30.

ML.pl: Czym firma wyróżnia się na rynku polskim i zagranicznym?

AS: Przede wszystkim jest to bardzo stabilna firma, tak jak wspomniałam działa już od 40 lat globalnie, w ponad 160 krajach. Dodatkowo, cały czas dynamicznie się rozwija. Kontroluje wszystkie ogniwa procesu produkcji- od rośliny do gotowego produktu. Mamy tzw. „marchewkę z własnego ogródka”. Plantacje aloesu mieszczą się na Karaibach, w Meksyku i na południu Stanów Zjednoczonych należą do firmy. Wszelkie zakłady przetwórcze, fabryki- wszystko jest własnością Forever Living Products.

ML.pl: Jak wygląda Twój dzień pracy?

AS: Mój syn jest pierwszoklasistą, z tej racji dzień pracy w dużej mierze uzależniam od Niego. Zaraz po przebudzeniu szykujemy się i jedziemy do szkoły. W czasie, kiedy Michał ma zajęcia ja pracuję w różny sposób. Albo pracuję w domu- dzwonię, umawiam spotkania, szykuję posty na facebooka i instagrama, albo spotykam się z ludźmi, w biurze w Lublinie, na mieście, czy w domach na kawie.

ML.pl: Jak oceniasz branżę multi level marketingu?

AS: Multi level marketing jest silną i dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki rynkowej. O MLM jest coraz głośniej, na uczelniach powstają kierunki związane z tą tematyką. Coraz większa grupa naukowców poświęca swoją uwagę branży, m.in. dr nauk ekonomicznych Alina Vogelgesang. Napisała już kilka pozycji, odnośnie multi level marketingu.

ML.pl: Dlaczego ludzie boją się iść w tą branżę?

AS: Uważam, iż głównie wśród osób niezaznajomionych z branżą MLM istnieje obawa, że takie firmy mogą ich oszukać, wyłudzić pieniądze. Należy rozróżnić czym jest multi level marketing, a czym piramida finansowa lub system argentyński. Multi level marketing jest działaniem jak najbardziej legalnym w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej działalności.

ML.pl: Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, z jaką chcielibyśmy nawiązać współpracę?

AS: Zanim zdecydujesz się na współpracę z jakąkolwiek firmą marketingu sieciowego dobrze jest dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Jak długo firma jest na rynku. Jaki jest jej globalny zasięg, czyli w ilu państwach prowadzi działalność. Ważne, by produkty, które oferuje były dla Ciebie atrakcyjne, byś mógł je dalej polecać. Należy też zwrócić uwagę na system wynagrodzeń. Czy osiągając dany poziom w planie marketingowym mamy go na zawsze, czy tracimy w momencie, kiedy nasze obroty spadają. Duże znaczenie ma też kwestia wsparcia i szkoleń. Wiem, że w niektórych firmach MLM system ten jest płatny.

ML.pl: Jak wygląda rynek lubelski pod względem multi level marketingu?

AS: Coraz więcej osób kojarzy marketing wielopoziomowy. Myślę, że ten rynek ma doskonały potencjał na rozwój branży.

ML.pl: Myślę, że w tej dziedzinie biznesu to człowiek jest żywą reklamą. Zgadzasz się z tym?

AS: Jak najbardziej. W tej branży firmy nie inwestują w standardową reklamę. To zadowoleni klienci są najlepszą reklamą mówiąc o pozytywnych doświadczeniach z używania produktu. Myślę, że taka forma jest skuteczniejsza.stawarzowaDSC 5834

ML.pl: Czy wiesz ile firm MLM działa na rynku?

AS: Dokładnych danych nie mam. W jednym z artykułów przeczytałam informację, że codziennie na świecie powstaje nowa firma marketingu wielopoziomowego i każdego dnia jakaś firma się zamyka. Na stronie networkmagazyn.pl możemy znaleźć listę firm działających w Polsce.

ML.pl: Mówiłaś już o swoim dniu pracy. Powiedz jak inni mogą w tym biznesie działać.

AS: Biznes Forever jest na tyle wyjątkowy, że każdy może go sobie „uszyć na własną miarę”. Jedni wolą spotykać się na żywo, inni robią to przez internet, pracując w domu. Ci co lubią szkolić, prowadzą warsztaty, natomiast te osoby, które nie czują się w tej kwestii dobrze zawsze mogą korzystać z pomocy swoich partnerów biznesowych.

ML.pl: Czy masz określone godziny pracy?

AS: Pracuję od rana do godzin popołudniowych, gdy moje dziecko jest w szkole. Zdarza się, że mam też spotkania późnymi popołudniami, ale wtedy „pracuję” razem z synem.

ML.pl: Jak można się z Tobą skontaktować?

AS: Dzwoniąc do mnie, bądź kontaktując się przez facebooka lub instagrama.

ML.pl: Dlaczego warto współpracować właśnie z Tobą?

AS: Jestem odpowiedzialnym sponsorem, tzn. jeśli wprowadzam osobę do firmy i inspiruje ją tym, co może w niej osiągnąć, to daję wszelkie możliwe narzędzia i jednocześnie tłumaczę jak z tych narzędzi korzystać. Mam opracowany autorski system szkoleń, który jest sprawdzony i skuteczny. Poza tym każdą osobę traktuję indywidualnie i mam do niej elastyczne podejście.

ML.pl: Czy według Ciebie Polacy wystarczająco dbają o swoje zdrowie i wygląd?

AS: My Polacy mamy taką tendencję do „gaszenia pożaru, kiedy on wybucha”. Niestety jeszcze tak jest, że zaczynamy dbać o dietę, o aktywność fizyczną w momencie kiedy coś się nam dzieje. Pomimo tego, uważam że Polacy mają i tak większą świadomość troski o własny wygląd, o zdrowie niż kilka lat temu.

ML.pl: Czy od dziecka marzyłaś o tym, żeby pracować niezależnie? Mieć w pewnym sensie własny biznes?

AS: Jako dziecko chciałam być lekarzem (śmiech). Dopiero później to się zmieniło i chciałam posiadać własny biznes. Pracując na etacie czułam, że ta forma aktywności zawodowej nie jest dla mnie.

ML.pl: Jakie możliwości daje Multi level marketing?

AS: Praca w marketingu wielopoziomowym daje nieograniczone możliwości. Wszystko zależy po co zechcesz sięgnąć. Tutaj nie ma ograniczeń- w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Mam na myśli m.in. kwestie zarobku- to Ty decydujesz ile chcesz zarabiać (czy chcesz sobie dorobić, czy zbudować niezależność finansową), nie ma szklanego sufitu. Od Ciebie zależy ile czasu poświęcisz na pracę. Jeśli dysponujesz godziną dziennie, pracujesz godzinę, jeśli masz więcej czasu wtedy warto go produktywnie wykorzystać na rozwój swojego biznesu. Sam dla siebie jesteś sterem, żaglem i okrętem. To Ty dla siebie jesteś szefem, dyrektorem. Masz wpływ na to jakie osoby znajdą się w Twoim zespole, gdyż sam je do niego zapraszasz. To w jakiej atmosferze będziesz pracować też zależy od Ciebie. Czy będzie to nerwówka pełna napięć i stresu, czy praca z uśmiechem na twarzy i dobrej zabawie- zdecydowanie to drugie preferuję i praktykuję. Z reguły firmy MLM mają różne programy motywacyjne, bynajmniej tak jest w mojej. Trzynasta pensja, program samochodowy, programy wycieczkowe. Wszyscy mają takie same szanse, ale nie wszyscy z tego korzystają.

ML.pl: Jak powinna przygotować się osoba, która planuje rozpocząć swoją przygodę zawodową w MLM?

AS: Jeśli chcemy być lekarzem- kończymy studia lekarskie. Jeśli chcemy być prawnikiem- kończymy prawo etc. Natomiast jeśli chcemy działać w multi level marketingu nie musimy kończyć żadnych studiów. Studia z MLM-u tak naprawdę przechodzimy w trakcie działań. Bardzo ważna jest tu rola sponsora, czyli osoby wprowadzającej do firmy. Wszystkiego jesteśmy w stanie się nauczyć, wystarczy chcieć.

ML.pl: Jakie produkty posiadacie w swojej ofercie?

AS: Produkty na bazie aloesu. Mamy kilka linii produktowych: napoje aloesowe, naturalne suplementy diety, za którymi stoją naukowcy, produkty do codziennej pielęgnacji: szampon, mydło, krem, pasta do zębów. Kolejna to olejki eteryczne. Wisienką na torcie są produkty z linii kontroli wagi- program oczyszczania organizmu Clean 9.

ML.pl: Jakie właściwości ma aloes?

AS: Przede wszystkim aloes jest rośliną adaptogenną, czyli taką która dopasowuje się do potrzeb każdego jednego organizmu. Ma właściwości bakterio- grzybo- wirusobójcze, posiada ponad 250 składników odżywczych.

ML.pl: Jak Twoja działalność wygląda pod względem urzędowym? Czy płacisz podatki?

AS: Każda osoba, która zaczyna współpracę z Forever nie ma obowiązku zakładania działalności gospodarczej. Dotychczas rozliczałam się PIT-em 8C. Natomiast 2 lata temu założyłam własną działalność gospodarczą i tak jak każdy płacę podatki.

ML.pl: Jakie osoby pod względem zawodowym są w Twojej grupie?

AS: Są to bardzo różne osoby. Większość z nich pracuje na etacie, a Forever traktuje jako dodatkowe źródło dochodu, Bardzo dużo jest mam. One doskonale łączą tą pracę z wychowaniem dzieci. Mam też sporo osób, które mają swoje przedsiębiorstwa w ogóle nie związane z branżą zdrowia i urody, ale są też osoby posiadające własne gabinety kosmetyczne czy gabinety fryzjerskie, trenerzy personalni.

ML.pl: Pomimo dużej wiedzy o produktach i firmie, czy chodzisz na szkolenia, warsztaty szkoleniowe poprawiające Twoje umiejętności?

AS: Bardzo chętnie wchodzę w rolę ucznia. Stale się uczę i rozwijam, by być jeszcze lepszą w przekazywaniu informacji. Chętnie wchodzę też w rolę nauczyciela ucząc innych jak prawidłowo budować własne przedsiębiorstwa w oparciu o prosty i sprawdzony system w mojej firmie.

ML.pl: Kto jest Twoim idolem? Kim się inspirujesz?

AS: Jeżeli chodzi o rozwój osobisty to mam kilku idoli. Jedną z nich jest Kamila Rowińska, która mnie mocno inspiruje. Z kolei w temacie edukacji finansowej moim idolem jest Harv Eker. W rozwoju duchowym wzoruje się na Ewie Foley.

ML.pl: Dlaczego?

AS: W swojej literaturze pomaga wzmacniać ducha i uczy jak mądrze zarządzać emocjami.

ML.pl: Jakie masz pasje?

AS: Moją pasją, oprócz pracy, jest taniec- bachata. Wszystko zaczęło się od tego, że kilka lat temu zobaczyłam filmik, na którym pewna para pięknie tańczyła. Przez długi czas nic z tym nie robiłam, ale gdzieś z tyłu głowy była ta myśl, że chciałabym tak tańczyć. Rok temu wybrałam się na pierwsze zajęcia. Tańczę do tej pory. Moimi nauczycielami są Daria Dudek i Konrad Ziętek- instruktorzy specjalizujący się w stylu bachata sensual.

ML.pl: Ulubiona książka i film?

AS: Ulubiona książka to „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” Kamili Rowińskiej. Ulubiony film to zdecydowanie „Choć goni nas czas” z Morganem Freemanem.

ML.pl: Opowiedz o swoich planach i marzeniach.

AS: Jeśli chodzi o moje plany zawodowe to chcę pomagać osobom ze swojej struktury osiągać pozycje menadżerskie. Planuję też sięgnąć po wszystkie możliwe programy motywacyjne jakie mamy w firmie. Co do moich marzeń- każdego dnia zapisuję je w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie. Jednym z nich są podróże w różne zakątki świata.

ML.pl: Czy podróżujesz?

AS: Nie podróżuję tyle ile bym chciała. Mam takie miejsca, które chciałabym zobaczyć i zwiedzić.

ML.pl: Gdzie byś chciała pojechać?

AS: Będę dosyć szablonowa, ale chciałabym polecieć do Peru. Jako dziecko oglądałam peruwiańskie seriale, zachwyciłam się krajobrazem, kulturą. Chcę zobaczyć tajemnicze Machu Picchu, spróbować ich mocno kakaowej czekolady z prażonymi ziarnami komosy ryżowej, spacerować, i słuchać ulicznych, indiańskich śpiewaków.

ML.pl: Co Cię najbardziej motywuje do życia?

AS: Najbardziej motywują mnie prywatne marzenia, które chce zrealizować. Motywacją jest też dla mnie syn Michał i rodzina. Motywują mnie ludzie, których spotykam i z którymi pracuję.

ML.pl: Życzymy spełniania marzeń i realizowania planów. Dziękujemy za rozmowę.

AS: Również dziękuję.

Tak Agnieszka opisuje sama siebie:

Kobieta brzmi ładnie, mama ciepło, bizneswomen przebojowo, a MANAGER dumnie! Oto kilka moich ról. Przez wiele lat pracowałam na etacie (jako pielęgniarka, handlowiec, pracownik biurowy). W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że to co robię, to realizacja celów- ALE NIE SWOICH! Że zarabiam- ALE NIE NA SIEBIE! Postanowiłam wziąć życie w swoje ręce i czerpać z niego garściami. Takie możliwości daje mi marketing sieciowy: By mieć czas dla siebie, rodziny, przyjaciół; By móc podróżować po całym świecie, a tym samym realizować swoje pasje; By móc się rozwijać i spełniać zawodowo; By być niezależną finansowo; By mieć wpływ na rytm swojej pracy; By być WOLNYM człowiekiem! Jestem MANAGEREM amerykańskiej firmy Forever Living Products. Buduję własne przedsiębiorstwo. Pokazuję, że można żyć inaczej, lepiej. Uczę biznesu w oparciu o możliwości, jakie daje firma Forever. Szkolę, prowadzę konsultacje, wspieram w rozwoju. Jeśli chodzi o tą dziedzinę, śmiało mogę nazwać się ekspertem :)