Budżet firmowy przydatne aplikacje i nawyki, które nie pozwolą wymknąć się wydatkom spod kontroli

Osoby, które prowadzą firmy codziennie zajmują się wieloma sprawami, od produkcji, przez konfrontacje z klientami, samą sprzedaż, rozwiązywanie bieżących problemów technicznych, szkolenia, spotkania, rekrutacje, aż po decyzje i podpisywanie umów. Otrzymują również wiele informacji związanych z pieniędzmi i każdego dnia podejmują decyzje finansowe. Bo kwestie finansów to nie tylko rozliczanie faktur i podatków.

Czytaj więcej

Kupujesz ziemię? Przedstawiamy wady i zalety inwestycji w grunty

Na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie gruntu? W poniższym artykule odpowiadamy, dlaczego ilość inwestycji realizowanych przez Polaków jest tak niska w porównaniu z naszymi sąsiadami. Zamierzenia inwestycyjne są ograniczane przez brak definicji w polskim prawie tzw. prawa własności warstwowej. A to nie jest jedyny powód. 

Czytaj więcej

Co się dzieje na rynku złota? Ceny wyskoczyły w kosmos

O tym, że złoto prędzej czy później po prostu musi „wrócić do łask” a wycena królewskiego metalu poszybuje w górę mówi się już od dawna. Wielu ekonomistów wskazuje na całkowicie irracjonalne ceny na Wall Street. Znacząco przewartościowane są również akcje na europejskich parkietach.

Czytaj więcej

Koniec cyklu podwyżek stóp

Po raz pierwszy od 2008 roku amerykański bank centralny obniżył stopy procentowe. To działanie, które ma wesprzeć wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i na świecie w obliczu symptomów hamowania gospodarek. Będzie to mieć wpływ także na to, co będzie się działo w Polsce.

Czytaj więcej

Strona 1 z 4