Złota inwestycja w srebro czy warto?

W ostatnich miesiącach dyskurs medialny obfitował w zachęty do inwestowania w złoto, którego ceny są obecnie najwyższe od lat. Rzadziej jednak wspomina się o tym, że obecne czasy do doskonały moment na ulokowanie swoich funduszy w srebrze. Podpowiadamy, dlaczego to właśnie inwestycja w ten surowiec może okazać się naprawdę opłacalna. 

Czytaj więcej

Polska gospodarka rośnie, a waluta słabnie. Dlaczego tak się dzieje?

Polska waluta już od dwóch lat jest słabsza niż kiedykolwiek. Zadziwiającym pozostaje fakt, iż mimo że gospodarka wciąż idzie do przodu, polski złoty nie zyskuje na wartości. Nasz silny rynek pracy i wzrost wynagrodzeń, podczas gdy kraje Zachodu zaczynają obawiać się recesji, powinny teoretycznie działać na korzyść złotówki. Co w takim razie zadecydowało o tak słabej kondycji polskiej waluty?

Czytaj więcej

Dostajesz 500+? Zobacz, jak mądrze je zainwestować

W zależności od liczebności dzieci w rodzinie, przekładającej się na wysokość otrzymywanego świadczenia i jej sytuacji materialnej, pieniądze są wydawane w różny sposób. Służą do zaspokajania podstawowych, codziennych potrzeb, są inwestycją w dodatkowe zajęcia naukowe lub wydawane raz w roku z myślą o wakacyjnym wyjeździe. Są jednak również rodziny, których domowy budżet nie wymaga posiłkowania się pieniędzmi z 500+. W jaki sposób je zainwestować?

Czytaj więcej

Rzeczy, które każdy inwestor giełdowy powinien wiedzieć o dywidendzie

Inwestorzy obracający pieniędzmi zawsze chcą osiągnąć jak największy zysk. Jest wiele strategii wykorzystywanych do pomnażania majątku na giełdzie. Niektórzy przeprowadzają ryzykowne spekulacje, inni wykazują się dużą cierpliwością i inwestują długoterminowo. Kupowanie akcji dla dywidendy również jest sposobem na powiększanie zysków.

Czytaj więcej