Co wpływa na cenę kryptowaluty?

Planujesz inwestować w kryptowaluty? Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z najczęstszymi czynnikami wpływającymi na ich ceny. Wiadomości o zmianie cen kryptowalut, takich jak bitcoin i ethereum, często pojawiają się w portalach informacyjnych, a wzrosty i spadki o 40 procent lub więcej w ciągu kilku dni nie należą do rzadkości. Ale co tak naprawdę powoduje tę jazdę na rollercoasterze? Oto niektórzy z głównych winowajców.

Czytaj więcej

W jakie akcje spółek inwestować, kiedy panuje bessa?

Obserwując w ostatnich miesiącach warszawską giełdę, łatwo możemy zauważyć, że przeżywa ona dość trudny okres. Można więc wywnioskować, że dla wielu inwestorów, był to niezwykle nerwowy czas, jeśli pod uwagę weźmiemy również zmienność notowań większości akcji. Burza na giełdzie, na której zapanowała bessa jeszcze do końca nie ustała, ale wydaje się już coraz bardziej odporna na zawirowania. Warto więc przyjrzeć się jakim spółkom udało się wyjść zwycięsko, a także które odbiły się jak najwyżej od dna, a także sprawdzić, w jakie akcje spółek zainwestować, podczas panującej bessy.

Czytaj więcej

Płyty, książki czy dzieła sztuki złote zasady inwestowania w kolekcje

Płyty, książki czy też dzieła sztuki należą do tak zwanych alternatywnych, czyli nieco atypowych produktów inwestycyjnych. Ich rynek jest stosunkowo hermetyczny, dlatego też trudno pokusić się o inwestowanie w nie, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Warto również znać zasady, które rządzą rynkiem inwestycji artystycznych.

Czytaj więcej

 Pułapki giełdowe po pandemii? W co warto inwestować po pandemii?

Posiadanie oszczędności z pewnością przydaje się w trudnych momentach życiowych i znacznie ułatwia poradzenie sobie z konsekwencjami różnych życiowych niespodzianek takich jak np. utrata pracy, czy choroba. Wprowadzenie stanu pandemii i odcięcie części osób od źródła dochodu sprawiło, że ludzie zaczęli nie tylko bardziej doceniać i rozumieć sens oszczędzania, ale jednocześnie obawiać się o utratę zgromadzonych środków. Zobaczmy, w co warto inwestować po pandemii?

Czytaj więcej