Postaw na jakość - poznaj Kaizen

Kaizen to idea ciągłego doskonalenia pochodząca z Japonii. Zagościła już na dobre w wielu firmach, choć świat usłyszał o niej nie tak dawno, bo dopiero w 1986 roku. Wszystko za sprawą książki Massaki Imai. Ta koncepcja wiąże się z ciągłym usprawnianiem procesów, co ma na celu zwiększenie efektywności biznesowej. 

Czytaj więcej

Rynek pracy w Polsce w 2019 roku. Czy naprawdę jest tak kolorowo?

Stopa bezrobocia ma ogromny wpływ na stan gospodarki hamując jej rozwój. W następstwie rośnie poziom inflacji – spadek wartości pieniądza. Jednym słowem wzrost gospodarczy uzależniony jest od poziomu bezrobocia a jednocześnie poziom bezrobocia uzależniony jest od aktualnej sytuacji gospodarczej i sytuacji wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników zatrudnionych w firmach. 

Czytaj więcej

Nieuczciwa konkurencja - sprawdź, czy grozi również Tobie

Świat biznesu to nie tylko wiele możliwości oraz szans, ale również rywalizacja. Często nasi konkurenci, aby zyskać nad nami przewagę, posuwają się do nieetycznych metod. Jakie działania należy do nich zaliczyć i jak sobie radzić z nieucziwą konkurencją?

Czytaj więcej

Jak sprawić, aby pracownik był bardziej wydajny?

Efektywny pracownik to dobry pracownik – to stwierdzenie, pomimo upływu lat nie traci na aktualności. Na wydajność pracownika ma wpływ wiele czynników, dlatego warto bliżej przyjrzeć się pewnym zależnościom. Wydajność przekłada się również na zadowolenie pracodawcy, ale też samego pracownika z efektów wykonywanej pracy.
Czytaj więcej