Szkolenia

SZTUCZNA INTELIGENCJA W TWOIM BIZNESIE 09.05.2019

Cena biletów: 239zł

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dane dotyczące uczestnika szkolenia

Jeśli chcesz abyśmy wystawili FV prosimy wypełnić dodatkowo:

 

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania prosimy o bezpośredni kontakt email: biznes@magazynlubelski.pl lub tel. 515 09 24 30

sztuczna inteligencja

Żyjemy w świecie zanurzonym w technologii i elektronice. Dziś smartfony mają większą moc obliczeniową niż ta wykorzystana przez Amerykanów do wysłania w 1969 roku człowieka na Księżyc. Robotyka i automatyka wchodzi w życie człowieka coraz głębiej.

W rozwoju technologii cyfryzacyjnej główną rolę odgrywa sztuczna inteligencja. Jest zdolność maszyny do wykonywania funkcji poznawczych człowieka: Rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka, wyciąganie wniosków, nauka, relacje z otoczeniem, rozwiązywanie problemów, a także co może dziwić, kreatywność. Rozwój sztucznej inteligencji pozwolił na szybki postęp w robotyce. Roboty z każdym rokiem na coraz większą skalę wkraczają w świat biznesu. 

Robotyka to połączenie inżynierii i informatyki. Kierunki rozwoju robotyki: miękkie roboty (soft robotics) skonstruowane na wzór żywych organizmów z elastycznych materiałów. roboty roju/ławicy (swarm robotics) - połączenie kilku robotów tworzących wspólny system, ale z możliwością samodzielnego działania roboty z sensorami czucia i dotyku (touch robotics) - wykonują zadania precyzyjne humanoidy - roboty podobne do człowieka wykonujące ludzkie czynności. Wniosek jest jeden: Albo przyłączymy się do tej rewolucji, albo zostaniemy zepchnięci na margines życia zawodowego i społecznego.

Kolejne szkolenie na bardzo wysokim poziomie, skierowane na pewno do przedsiębiorców, osób pracujących na wyższych stanowiskach, fanatyków technologicznych, właścicieli firm/przedsiębiorstw/spółdzielni - które przymierzają się być może do automatyzacji stanowisk pracy, jak również i przede wszystkim dla każdego Kowalskiego, którego dotyczy postęp technologiczny oraz schemat życia w szybkim tempie :)

Temat obecnie bardzo popularny ale tym samym mało oczywisty.
Odpowiemy na wiele trudnych pytań. Będzie możliwość oceny na żywo prawdziwego robota oraz elektryczne auto BMW i3s.
Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie odbije się szerokim echem w naszym województwie.

Bardzo prostym językiem, temat przybliżą dwaj czołowi prelegenci w tej dziedzinie:

Wiesław Bartkowski

Projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Kierownik studiów podyplomowych Creative Coding oferowanych w Warszawie przez School of Form. Należy do kadry School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Twórca pionierskich na polskim rynku programów kształcenia łączących informatykę z naukami humanistycznymi i twórczym wykorzystaniem technologii. Zajmuje się "materią kodu". Uczy artystów i projektantów wykorzystywania tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką i cyfrową fabrykacją.

Naukowo zajmuje się complex systems, symuluje komputerowo i analizuje systemy techno-społeczne. Realizował badania m.in. w programie „Future and emerging technologies". Stworzył narzędzia wykorzystywane w ONZ i West Point. W pierwszym podejściu do doktoratu pod kierunkiem prof. Andrzeja Nowaka, badał "emocjonalne" sztuczne sieci neuronalne jako narzędzie do optymalizacji przybliżonych rozwiązań problemów NP-trudnych. 

Jego wizualizacje naukowe i instalacje interaktywne prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej, Galerii BOZAR, Artothek Monachium i Teatrze Nowym.

Współpracował z Florida Atlantic University, Ammerman Center for Art and Technology w Connecticut, Institute for Scientific Interchange Foundation Torino, Columbia University oraz Instytutem Podstaw Informatyki PAN.

na szkoleniu opowie;
# Syntetyczna i ludzka inteligencja.

Nieludzka sztuczna/syntetyczna inteligencja, kontra ludka naturalna/biologiczna inteligencja. A może lepiej myśleć i tak to zaprojektować, byśmy mieli wzmocnioną inteligencję, tak jak już od dawna mamy do czynienia ze zwielokrotnieniem siły naszych mięśni dzięki pomysłowości naukowców, projektantów i wynalazców.

Zainteresowanie sztuczną inteligencją (w skrócie SI, ang. Artificial Intelligence, AI) w ostatnich latach, szczególnie za sprawą sukcesów uczenia maszynowego, stało się ponownie ogromne. Metody SI znalazły zastosowanie w wielu obszarach techniki, nauki oraz codziennej aktywności ludzi. Bez wątpienia rozwój SI wpływa również na to jak prowadzimy działalność gospodarczą .

Podczas wykładu przybliży, potencjał związany z rozwojem SI, w szczególności obszar tzw. uczenia głębokiego (ang. Deep Learning). Wyjaśni skąd tyle szumu wokół tego tematu w mediach, debacie publicznej, a nawet w polityce. Przybliży aktualny stan wiedzy w tym obszarze i poda szereg przykładów zastosowań.

W wystąpieniu nie zabraknie odniesień do kwestii społecznych i etycznych związanych z błyskawiczną adaptacją rozwiązań SI, w szczególności jak pokierować rozwojem SI, by służyła rozwojowi całego społeczeństwa. Opowie również o idei Human AI.

Andrzej Wodecki

Adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, specjalizuje się w uczeniu maszynowym, nauczaniu ze wzmocnieniem (reinforcement learning) i zastosowaniach sztucznej inteligencji w biznesie.

Posiada kilkanaście lat doświadczeń we wdrożeniach systemów klasy ERP (zarządzanie kapitałem ludzkim), e-learning (zarówno w przemyśle, jak i środowiskach akademickich) oraz kapitale intelektualnym (współautor metodyki wyłaniania firm o wysokim potencjale globalizacji (projekt Globalni Liderzy Przyszłości realizowany dla PKO BP) oraz prowadzonej aktualnie we współpracy z Harvard Business Review Polska (w ramach Think Tanku Polska GoGlobal) kolejnych edycji tego konkursu).

Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (dr nauk fizycznych). Ukończył studia MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu i University of Central Lancashire oraz kurs The Art and Science of Coaching w Erickson College i Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent zaawansowanych programów edukacyjnych z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w Udacity.com (w tym Artificial Intelligence Nanodegree, Machine Learning Engineer Nanodegree i Deep Reinforcement Learning Nanodegree) oraz przedsiębiorczości internetowej (Tech Entrepreneur Nanodegree).

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki pt. "Sztuczna inteligencja w kreowaniu wartości organizacji", wydanej w j. polskim (Edu-Libri) i angielskim (Palgrave Macmillan)

na szkoleniu opowie;

  • o najważniejszych technologiach AI wykorzystywanych w biznesie, w szczególności rozpoznawaniu obrazów, przetwarzaniu języka naturalnego i nauczaniu ze wzmocnieniem
  • o wpływie tych technologii na procesy biznesowe i branże
  • o dobrych praktykach wdrożenia AI w biznesie
  • o najnowszych trendach i wyzwaniach w obszarze sztucznej inteligencji (inteligencja zdecentralizowana, usługi kognitywne, etc.)

AGENDA

14.00 - 14.15 Przywitanie uczestników
14.15 - 14.25 Przedstawiciel firmy SPOMLEK (odnośnie automatyzacji)
14.25 - 15.25 Prelegent Wiesław Bartkowski
15.25 - 15.45 Przerwa kawowa/Networking
15.45 - 17.00 Agnieszka Macek - założycielka szkoły Robotyki i Automatyki w Zamościu (prezentacja prawdziwego robota)
17.00 - 18.45 Prelegent Andrzej Wodecki
18.45 - 19.00 Zakończenie/Certyfikat Uczestnictwa

 

 

ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE, W BIZNESIE I W SPRZEDAŻY 31.01.2019

Cena biletów: 269zł

szkolenie czas 1

 

 

FIND A WAY in business and sale 22.11.2018

Ceny biletów

* do 21 listopada br. BILET 199

szkolenie FIND A WAY na www

Bogdan Sosnowski

Zarządza kanałem zewnętrznym Doradców Biznesowych P4 Sp. z o.o. (PLAY)

Dyplomowany Couch ICC, master NLP.

Prowadzi prezentacje oraz szkolenia z zakresu budowania zespołów, procesu sprzedażowego, rozwoju osobistego, planowania czasu i osiągania celów.

Jego misią jest: Rozwój managerów poprzez osiąganie rozwoju na wielu płaszczyznach.

Interesuje się kulturą wschodu, malarstwem oraz tańcem. 

Robert Suszko

autor – trener – konsultant

Robert Suszko trener biznesu koncentrujący się na obszarach zarządzania sobą w biznesie, motywowania, rozwoju osobistego oraz finansowego. Ma unikalną umiejętność prowadzenia treningów w sposób, który pobudza odbiorców do natychmiastowego wdrażania w praktyce poznawanych technik i narzędzi.

Jest przedsiębiorcą oraz twórcą wielu koncpecji i narzędzi biznesowych, które wdrażał w prowadzonych przez siebie firmach oraz podczas treningów biznesowych.

Absolwent Master of Business Administration, Executive (Uniwersytet Śląski – IAE Aix-Marseille Graduate School o Management) oraz uczestnik wielu szkoleń międzynarodowych organizowanych przez największe firmy szkoleniowe globu.

Umiejętności trenerskie oraz wiedzę zdobywał jako praktyk biznesu i sceny, wykładowca prywatnych uczelni, oraz absolwent jednego z najbardziej cenionych międzynarodowych szkoleń trenerów Train the Trainer Blaira Singera.

Robert Suszko jest również autorem ponad 60 artykułów o tematace biznesowej oraz poruszającej warsztat rozwoju osobistego i finansowego.

Marcin Osman

Prezes OSMPOWER.pl, autor 4 książek, praktyk sprzedaży, wydawca bestsellerowych książek Garyego Vaynerchuka w Polsce.

Na swoich wystąpieniach przedstawia zawsze 100% praktyki, zero teorii. Jego domeną jest „działanie tu i teraz z tym co masz” a jego największą wartością jest skuteczność.

Propagator hustlerskiej postawy działania oraz ekonomii wdzięczności. Aktywny twórca treści video. Przeprowadził ponad 200 webinarów i kilkaset Facebook live’ów, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu sprzedaży, marketingu i selfpublishingu. Dzięki jego kursom selfpublishingowym wydane zostało ponad 50 książek. Jego mottem jest „czytaj i działaj”!