Recenzja filmu: Na wyciągnięcie ręki

Przyjemny i poruszający komediodramat francuskiej produkcji opowiadający historie wybitnego talentu, któremu przyszło żyć w warunkach niesprzyjających rozwojowi. Reżyser Ludovic Bernard pozwala nam obserwować z boku życie i decyzje bohatera. Zauważony przypadkiem przez profesora muzyki chłopiec rozpoczyna przygodę z rozwojem artystycznym. Naturalnie i spójnie wpleciony w główny wątek filmu jest realizm dwóch światów, pozbawiony wysokiej sztuki, prosty świat dorastającego chłopca, który zaplątał się w przestępczy konflikt i rzemieślniczy warsztat artysty, wysokiej kultury, szlifowania talentu, docenienia wrażliwości. Doskonała gra aktorska, w której widać swobodne interpretacje utworów. Film wzbudza słuszne refleksje i uczy, że bez ciężkiej pracy talent nie znaczy wiele. Polska premiera 26 lipca 2019.

TO ZNOWU SIĘ STAŁO!!! SZKOLENIE „BOSKA SPRZEDAŻ” JUŻ ZA NAMI

Kolejne szkolenie - „Boska sprzedaż”, które dla Was zorganizowaliśmy, przeszło już do historii. Ogromna porcja wiedzy, doświadczenia, technik sprzedaży, wpływania na klienta i odnoszenia jak najlepszych sukcesów w branży handlowej pozostała jednak w głowach i sercach uczestników. Dlaczego w sercach? O tym, oraz o całym wydarzeniu, w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

RECENZJA FILMU ROCKETMAN

ROCKETMAN to wyjątkowa, barwna, momentami dramatyczna i zaskakująca opowieść o narodzinach ponadczasowej gwiazdy muzyki – Eltona Johna. W rolę artysty wcielił się Taron Egerton, młody obiecujący aktor znany m.in. z filmu „Kingsman: Tajne służby”.

Czytaj więcej

RECENZJA KSIĄŻKI: BEZPAŃSKIE PSY

Październik, 1938. Nawet dla najmniejszego pasjonata historii ta data mówi jedno: już niedługo wojna. To właśnie w tym roku rozgrywa się akcja powieści Szymona Wojtyniaka „Bezpańskie psy”. Europa już niemal przeczuwa nadchodzące zagrożenie. W powietrzu unosi się zapach agresji i krwawej walki. Ludzie są pewni, że wojna wkrótce się rozpocznie.

Czytaj więcej