Żeglarstwo daje mi energię do życia.

Robert Śliwiński to właściciel Hotelu Robert’s Port (https://www.hotel-port.pl/hotel/o-nas), czterogwiazdkowego obiektu położonego nad mazurskim jeziorem Tałty, w miejscowości Stare Sady, 5 km od Mikołajek. Tak naprawdę, biznes hotelarski rozpoczął się na przełomie lat 70. i 80., kiedy mama właściciela, otworzyła pensjonat „Złote Wrota”, który był pierwowzorem obecnego hotelu. Robert Śliwiński to także człowiek, który prowadzi aktywny, sportowy tryb życia. Zimą bojery i piłka nożna, latem rejsy i regaty. Szczęśliwy tata i dziadek 6 dzieci i 7 wnuków. Jak sam twierdzi, rodzina i żeglarstwo dają mu ogromną życiową energię, której tak potrzebuje w codziennym zarządzaniu firmą. O ofercie hotelu, życiu hotelarza, swoich statkach i planach na przyszłość opowie w rozmowie z Magazynem.

Czytaj więcej

SYGNAŁY, KTÓRE MÓWIĄ, ŻE CZAS POMYŚLEĆ O ZMIANIE PRACY.

Czasami po paru latach pracy i życiowych decyzji możemy znaleźć się w miejscu, o którym nigdy nie myśleliśmy, że będzie przystankiem na naszej drodze zawodowej lub osobistej. Dzieje się tak, ponieważ z upływem czasu, ludzkie zainteresowania i cele mogą ewoluować dzięki poszerzanej wiedzy, zdobywanemu doświadczeniu i różnych życiowych zmian. Niejednokrotnie znajdujemy się zbyt długo w jednym miejscu, a co za tym idzie, zostaje zahamowany nasz dalszy rozwój. Zazwyczaj na tym etapie, powinniśmy już zacząć odczuwać sygnały sugerujące szeroko pojęte wady danej sytuacji.

Czytaj więcej

JAKIE CECHY BIZNESMENA WARTO PRZENIEŚĆ NA PRYWATNY GRUNT?

"Staraj się nie zostać człowiekiem sukcesu, a raczej stać się człowiekiem wartości". Albert Einstein

Przedsiębiorcy to ludzie odważni, pracowici, z pasją i wizją na przyszłość, którzy nie boją się wyjść z sytuacji dobrej, w poszukiwaniu jeszcze lepszej. Od tych ludzi można nauczyć się wielu nawyków i cech, które podnoszą jakość codziennego życia. Przedstawiamy kilka z nich. 

Czytaj więcej

WYPALENIE ZAWODOWE CZYM JEST I JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?

Stres związany z trudnościami w pracy o różnorodnym podłożu nie powinien być bagatelizowany. Trwanie w stanie przemęczenia pogłębia niechęć do wykonywania pracy, obniża ogólną jakość życia, wpływa na niską produktywność i poważnie zagraża fizycznej kondycji zdrowotnej. Jeżeli żyjesz w stresie i czujesz, że praca stanowi nadmierne obciążenie, zastanów się, czy dotknęło cię wypalenie zawodowe i co możesz z tym zrobić.

Czytaj więcej