JAK BYĆ EKO NA 100 %...

Życie w zgodzie z naturą staje się coraz modniejsze. I za granicą, i w naszym kraju. Coraz więcej osób wybiera życie ekologiczne. Ale co to naprawdę znaczy być EKO? Przede wszystkim kojarzy nam się to ze zdrowym odżywianiem. Unikaniem pokarmów przetwarzanych na skalę przemysłową, sprawdzaniem składu i właściwości potraw, kontrolowaniem miejsca i warunków ich powstania. Jednak zmuszeni do kompromisu między potrzebami a podażą cennych produktów idziemy dalej: wracamy do babcinych receptur na przetwory, sami przygotowujemy pieczone mięsa i chleb bez polepszaczy, szukamy prawdziwego masła i twarogu. Stąd popularności ekosklepów towarzyszy wzrost zainteresowania wspólnym gotowaniem zgodnie ze zdrowymi przepisami.

Czytaj więcej

Gastro4You najlepszy wybór na Twój event!

GastroForYou to profesjonalna wypożyczalnia gastronomiczna działająca w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Cechuje się innowacyjnością i profesjonalizmem. Zdobywała i cały czas zdobywa doświadczenie na rynku gastronomicznym na terenie całej Europy. Indywidualne podejście, kompleksowa usługa i bezpośredni dojazd do klienta wyróżniają ją pośród innych firm gastronomicznych w regionie. Dzięki obsłudze eventu, imprezy czy szkolenia przez GastroForYou, wydarzenie na długo zapadnie w pamięć zaproszonych gości.

Czytaj więcej

PREZENT NA ŚWIĘTA TO NIE PROBLEM

-Puk, puk! - Kto tam? - Św. Mikołaj!

I nadszedł ostatni miesiąc roku. Dla dzieci jest to upragniony czas, ponieważ otrzymują prezenty pod choinkę podczas Wigilii i na św. Mikołaja, lepią bałwana na śniegu i mają przerwę świąteczną w szkole. Natomiast dla dorosłych, grudzień to miesiąc pełen wyzwań. Pierwszym wyzwaniem jest przede wszystkim szósty grudnia, kiedy to starszy pan z Laponii, przekazuje swoją władze obdarowywania prezentami dzieci. PREZENTY – dla wielu to słowo oznacza kilkugodzinne szukanie świetnego upominku i stanie w długich, sklepowych kolejkach. Otrzymywanie darów od drugiej osoby jest wspaniałe, ale wszyscy dobrze wiemy, że więcej radości daje nam OBDAROWYWANIE naszych przyjaciół, dzieci i partnera. Co zrobić i jak przygotować się na szukanie, kupowanie i wręczanie prezentów naszym najbliższym bez nerwów i stresu? O tym w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

Obowiązki przedsiębiorcy na koniec roku. O czym musisz pamiętać?

Koniec roku to niemal dla każdego czas podsumowań i refleksji, finalizowania wielu spraw oraz planowania kolejnych lat. Tyczy się to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. W przypadku tej drugiej opcji, zwłaszcza właściciele przedsiębiorstw muszą poświęcić wiele energii na to, by upewnić się, że wszelkie nakładane na nich obowiązki zostały wypełnione. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Czytaj więcej