Business w garniturze

Nasz strój, ubiór ma kluczowe znaczenie dla naszych odbiorców. Jeżeli jesteś dobrze ubrany, niesie to za Tobą pewność siebie i szacunek naszego rozmówcy, bądź obserwatora. Jest to bardzo ważna część naszego funkcjonowania w społeczeństwie (wirtualnym oraz realnym), zależy od niego nasz zawodowy sukces, udana kolacja, dzięki odpowiedniemu wizerunkowi szybciej wzbudzamy zaufanie.

 

Często zadawanym pytaniem jest w co i jak się ubrać? Event, kolacja z partnerami handlowymi lub spotkanie w sprawie nowej pracy. Co pewien czas każdy z mężczyzn staje przed lustrem domowej garderoby i zastanawia się co założyć na konkretną okazję.

Panowie…. Przede wszystkim odpowiednio do uroczystości, czy spotkania, na które się wybieramy. Zadanie mamy ułatwione, gdy otrzymamy zaproszenie, w którym zaznaczony jest dress code; czytajcie proszę zaproszenia, by uniknąć wpadki. Często da się zauważyć, szczególnie na wieczornych eventach niezbyt pewny wyraz twarzy kogoś kto jest ubrany w kolorową marynarkę i bez krawata (dress code podawał: „strój wieczorowy”, bądź „black”). Na szczęście dla wielu mężczyzn garnitur zostaje zastępowany luźniejszym strojem w postaci marynarki ze spodniami niekoniecznie w tym samym deseniu. Marynarka w kratkę, biała koszula i gładkie spodnie są najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem (kolorystyka zależna od okazji).

 MG 4179

Proporcje… Kieruj się zasadą lepiej za krótki rękaw marynarki, niż za długi (to samo ze spodniami). Długość rękawa w marynarce i nogawek spodni, to sukces pierwszego wrażenia. Oczywiście dopełnieniem jest odpowiednio spasowana marynarka w talii oraz w ramionach. Długość korpusu marynarki jest kluczowa, gdyż proporcjonalnie dzieli sylwetkę. Jeżeli chodzi o koszulę to przede wszystkim 100% bawełna. Jest to pierwsza warstwa przy ciele i musi być wykonana z naturalnych włókien, co zapewni komfort (długość rękawa i typ kołnierzyka należy do indywidualnego typu sylwetki).

„Codziennie ubieraj się tak jak właściciel banku, a nie jak ten który codziennie potrzebuje pożyczki”

PELNE MTM KOLOR 1

Kamil Stolarczyk

STOLARCZYK SUITS

ul. Unicka 4

20-950 Lublin

www.stolarczyksuits.pl

tel. 503-040-034