PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ radzi…

Współczesna otoczka konsumpcyjna towarzysząca wielu uroczystym okazjom, a zwłaszcza świętom Bożego Narodzenia, zaczyna przybierać absurdalne rozmiary. A co z osobami o minimalnych możliwościach finansowych? Albo z tymi, których trudno obdarować, bo mają już wszystko? 

Ofiaruj swój talent! Przyjdź na sobotni Jarmark Talentów na Lubartowską 77 poszukać inspiracji i pomocy u artysty-rękodzielnika. Koszyk, zdobiona ceramika, witraż, płaskorzeźba, obrazek, drobiazg ze skóry, lniana torba, serwetka… - stwórz upominek własnoręcznie. Listę propozycji ogranicza tylko twoja wyobraźnia. Zwykła rzecz nabiera wielkiego znaczenia, gdy wkładasz serce w przygotowanie jej specjalnie dla tego, komu chcesz ją podarować - jak laurka od przedszkolaka. A może zabierz bliskich do Pracowni Talentów. Z pomocą pasjonatów różnych dziedzin pomóż sobie i innym odkryć, co was najbardziej interesuje, jakie macie talenty, w czym chcecie się rozwijać. Dowiedzcie się czegoś nowego o sobie i sobie nawzajem, poznajcie ludzi z pasją, którzy chcą się nią dzielić.

cid 754F41CF 4539 465F BC2E 5A5904855899

cid 2484E39E B4DB 40E6 AF17 AC7E7E310A7E

To zaprocentuje nie tylko dobrą zabawą przez chwilę, ale będzie inwestycją na przyszłość. Albo zupełnie inaczej: skomponuj wyjątkowy kosz prezentowy, ale tak, żeby świadczył o twojej osobistej trosce o obdarowanego – o jego zdrowie, radość ze spełnienia marzeń, powrót do smaków dzieciństwa… A może dołóż coś, co będzie zaproszeniem do zrobienia przerwy w codziennej krzątaninie, znalezienia czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół: grę planszową, płytę, bilet na warsztaty, na koncert albo spektakl.No właśnie - zrób sobie i bliskim prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu – przy dobrej kawie w pięknej, ręcznie zdobionej filiżance, podczas partii przy planszy, na przygotowaniu posiłku w ramach warsztatów kulinarnych.

cid E7F824B1 D201 4FDD 8C55 C8B459D58597

cid 0DD1EC25 FD5F 4F12 9141 6AE34FC291DB

IMG 0193

Niech to będzie czas prawdziwego bycia razem, a nie tylko trwania obok siebie czy pilnowania dziecka. Taki prezent jest wart o wiele więcej niż wskazuje na to cena, bo działa długo i w obie strony: wzmacnia relacje, tworzy wspomnienia, przenosi cudowny nastrój chwili na nasze samopoczucie. To od ciebie zależy, czy w pamięci młodego pokolenia pozostanie tradycja pełnego miłości świątecznego spotkania czy tylko świątecznych zakupów.Dlatego spróbuj przystanąć w biegu i odejść od czystej komercji. Naprawdę zatrzymać wzrok na ludziach wokół siebie. Przywrócić świętowaniu właściwy klimat – wzajemnej życzliwości i współpracy. Jeśli szukasz takiej wartości dodanej – Lubartowska 77 to miejsce dla Ciebie.