Współczesna stomatologia dokąd zmierzamy?

Wizyta u stomatologa kojarzy Ci się z bólem? Nigdy więcej! Nowoczesny sprzęt, zaawansowane techniki diagnostyczne w połączeniu z wiedzą i kompetencjami lekarzy pozwalają nam na efektywne, bezbolesne i bezpieczne leczenie. Sprawdź, jak zmieniamy się wraz z postępem nauki by zapewnić Ci jedno -zdrowy i piękny uśmiech. 

 

Cyfrowe techniki obrazowania

Dokładna diagnoza i precyzja w leczeniu są możliwe tylko dzięki specjalistycznym metodom obrazowania zębów i otaczających ich tkanek. W gabinecie Prestige w Lublinie dysponujemy najnowszym sprzętem, dzięki czemu jakość świadczonych przez nas usług jest na światowym poziomie.Praca w powiększeniu przy użyciu mikroskopów i lup powiększających to obecnie standard w stomatologii. "Gołe oko" nie pozwala dojrzeć tego co daje wielokrotne powiększenie oraz diagnostyka  cyfrowa  pola zabiegowego . Zdjęcia wykonywane kiedyś na kliszy zastąpiliśmy zdjęciami cyfrowymi. Dzięki temu, zmniejszyliśmy ilość promieniowania rentgenowskiego, jakie pacjent otrzymuje podczas badania do minimum. Zdjęcie cyfrowe jest dostępne od razu po badaniu w komputerze, obraz można modyfikować uwidaczniając szczegóły w zależności od potrzeb (konieczności wdrożenia leczenia kanałowego, diagnostyka stanów zapalnych zęba i jego okolicy...) Zdjęcie możesz zabrać ze sobą do domu na płycie CD bądź na innym nośniku pamięci.Badanie tomografią komputerową umożliwia pozyskanie trójwymiarowego obrazu zębów, szczęki oraz żuchwy za pomocą stożkowej wiązki promieniowania, która jest mniejsza niż w przypadku klasycznej tomografii komputerowej. Można zobrazować niewielki obszar, np. przy leczeniu pojedynczego zęba lub większą część twarzoczaszki – wszystko zależy od celu diagnostyki. Tomografia stożkowa to we współczesnej stomatologii podstawa w diagnostyce. Dzięki temu badaniu, można precyzyjnie określić anatomiczne ułożenie zębów, kanałów korzeniowych , ale także naczyń krwionośnych, nerwów i zatok. Obrazowanie 3D zębów pozwala na indywidualne podejście do leczenia pacjenta. Jest niezwykle przydatna w: ortodoncji, endodoncji, periodontologii,  implantologii, chirurgii stomatologicznej, diagnostyce schorzeń stawu żuchwowo-skroniowego. RTG cyfrowe 

Szablony chirurgiczne

Przedoperacyjny plan leczenia realizujemy za pomocą spersonalizowanych szablonów chirurgicznych. Stosujemy je przede wszystkim podczas wprowadzania implantów oraz skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Zadaniem szablonów jest poprowadzenie narzędzi chirurgicznych we właściwym miejsce tak, aby zabiegi chirurgiczne wykonywane były jak najbardziej precyzyjnie i przewidywalnie. Używając technologii tomografii komputerowej i technologii CAD/CAM minimalizujemy ryzyko jakichkolwiek powikłań. Szablony umożliwiają przeprowadzenie implantacji metodą bezpłatową, czyli na wprowadzenie implantu zębowego do kości bez uprzedniego nacinania śluzówki dziąsła. Jest to możliwe dzięki wcześniejszemu zobrazowaniu pola za pomocą tomografii stożkowej, planowaniu , projektowaniu zabiegu na następnie jego perfekcyjnym wykonaniu. Implantacja bezpłatowa jest możliwa przy odpowiedniej ilości tkanki kostnej. W przypadku, kiedy konieczna jest regeneracja tkanek, założenie implantu przeprowadza się w sposób klasyczny – z nacięciem śluzówki dziąsła.W gabinecie Prestige w Lublinie masz szansę odzyskać piękny uśmiech w krótkim czasie. Ilość wizyt skracamy do minimum. Tak, abyś mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem jak najszybciej po rozpoczęciu leczenia.

Ekstrakcja zębów nie zawsze oznacza , że co najmniej przez kilka dni będziemy musieli chodzić z ubytkami w uzębieniu. W większości przypadków jest możliwość wprowadzenia implantu od razu i przykręcenia korony na stałe. Jest to ważne zwłaszcza, gdy istnieje konieczności usunięcia zęba w przednim odcinku uzębienia. Kiedyś był to duży dyskomfort dla pacjenta, teraz podczas jednej wizyty możemy ząb usunąć i w jego miejsce wprowadzić implant zęba.” - mówi dr Janusz Sykut z gabinetu Prestige w Lublinie.PRESTIGE250620509 290569954974002 1111056306594119680 n

Wyciski cyfrowe

Projektowanie cyfrowe pozwala ominąć etap pobierania mało przyjemnych dla pacjentów wycisków. Stosowane wewnątrzustne skanery optyczne zmieniają ten etap wykonywania prac protetycznych w bardziej przyjazny pacjentowi. Skraca to czas i zapewnia najwyższą dokładność i  dopasowanie uzupełnienia. Stosowanie nowoczesnych technologii frezowania prac protetycznych w połączeniu z  wiedzą, umiejętnościami , doświadczeniem i pasją naszych techników pozwala na wykonywanie najnowocześniejszych i najbardziej estetycznie wymagających rekonstrukcji protetycznych. Możesz uczestniczyć w etapie projektowania i charakteryzacji zębów – zaproponować zmianę koloru lub kształtu zęba na podstawie modelu 3D.Bezpieczne wybielanie zębówW ofercie gabinetu Prestige w Lublinie posiadamy także profesjonalną i bezpieczną dla pacjenta usługę wybielania zębów. Cała procedura trwa około 1-2 godziny. Wybielanie zębów można przeprowadać tylko na zdrowych zębach, dlatego w pierwszej kolejności przeprowadzamy  badanie  stomatologiczne jamy ustnej i wdrażamy ewentualne leczenie.

Największą zaletą wybielania środkami o wysokich stężeniach czyli metodą profesjonalną w gabinecie jest natychmiastowość uzyskiwanych rezultatów” – mówi dr Przymysław Kleinrok.

Znieczulenie dawniej a znieczulenie dziś

Pamiętasz czasy, gdy ból podczas leczenia zębów był nie do zniesienia? Wizyta u stomatologa to był prawdziwy koszmar. Znieczulenie nie było w Polsce powszechne, często w ogóle nie stosowano go w gabinetach stomatologicznych, nawet u dzieci.Obecnie wszystkie zabiegi na zębach, które mogą powodować ból lub dyskomfort są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym – zapewnia to komfort przede wszystkim pacjentom, którzy wreszcie mogą się odprężyć na fotelu stomatologicznym oglądając telewizję czy słuchając muzyki, ale także samym stomatologom. Nie czujemy presji, by skończyć zabieg jak najszybciej. Możemy leczyć dokładnie i precyzyjnie, bez obawy o to, że boli.Oferujemy kilka rodzajów znieczuleń miejscowych, w tym także sedację gazem rozweselającym, czyli podtlenkiem azotu.

Podtlenek azotu jest w pełni bezpieczną formą łagodzenia stresu związanego z wizytą u stomatologa. Największą grupą pacjentów, u której stosujemy sedację wziewną, są dzieci. Ta forma terapii jest zalecana od 5-6 roku życia.” -mówi dr Radej z gabinetu Prestige w Lublinie.


Zmieniamy się dla Ciebie – poczuj się z nami bezpiecznie

Stomatologia to nauka dynamiczna. Codziennie publikowane są nowe badania naukowe a na rynku pojawia się coraz lepszy sprzęt. Dużą rozwagą należy się wykazać by wybrać ten, który rzeczywiście pozwoli na poprawienie bezpieczeństwa, przewidywalności i najbardziej satysfakcjonującego efektu leczenia, a nie będzie tylko kolejnym produktem marketingowym . Oferujemy usługi stomatologiczne na światowym poziomie, dlatego każdego dnia doszkalamy się – edukacja uzyskana za murami Akademii i Uniwersytetów Medycznych to za mało, a podręczniki i książki będące podstawą nauczania zbyt szybko stają nie nie aktualne. Czytamy prasę branżową i uczestniczymy w krajowych i zagranicznych kongresach stomatologicznych, śledzimy nowości, wyniki badań i wprowadzamy nowe techniki zabiegowe. Nasza praca to nie tylko kontakt z pacjentem, ale także wiele godzin spędzonych nad książkami, artykułami i na wykładach. To wszystko robimy dla Ciebie.

Potrafimy każdemu przywrócić piękny uśmiech” – dodaje dr Przemysław Kleinrok z gabinetu Prestige w Lublinie. Dla Ciebie wprowadziliśmy usługę leczenia wad zgryzu i prostowania zębów metoda z wykorzystaniem przezroczystych nakładek, których zadaniem jest prostowanie zębów przy jednoczesnym zastąpieniu stałych i ruchomych aparatów ortodontycznych. Nakładki Invisalign są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania i niweluje ryzyko wystąpienia alergii. Jest  to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób ceniących sobie estetykę. Głównymi zaletami nakładek jest wysoki komfort, idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum. "Oferujemy najwyższej jakości sprzęt, wciąż pogłębiamy swoją wiedzę w oparciu o najnowsze publikacje, ale nie zapominamy, że najważniejszy jesteś Ty. Zapewniamy, że do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, słuchamy i razem wybieramy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie"- dodaje Dr Sykut.

Poczujesz się u nas jak w domu już od samego progu. Panuje u nas miła i życzliwa atmosfera, personel jest gotowy służyć Ci pomocą. Na wizytę możesz poczekać w przytulnej poczekalni z telewizorem. 

PRESTIGE Stomatologia s.c

Altanowa 4/u1 i u6

20-819 Lublin

81 742 68 24

501 478 714, 600 563 397

www.prestigelublin.eu