SZTUCZNA INTELIGENCJA W TWOIM BIZNESIE
Szkolenie "SZTUCZNA INTELIGENCJA W TWOIM BIZNESIE", które odbędzie się 6 czerwca 2019r w Hotelu Atelia w Lublinie.
Cena biletów: 239zł
Temat obecnie bardzo popularny ale tym samym mało oczywisty. Odpowiemy na wiele trudnych pytań.
Będzie możliwość oceny na żywo 🤖🤖PRAWDZIWEGO ROBOTA oraz ZAPREZENTUJEMY ELEKTRYCZNE auto BMW i3s.🚘
Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie odbije się szerokim echem w naszym województwie.🔊
link FB : https://www.facebook.com/events/327835267875840/
zgłoś swój udział i wypełnij formularz zgłoszeniowy : http://magazynlubelski.pl/szkolenia
KORZYŚCI:
- Poznasz najważniejsze metody i technologie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji
- Zobaczysz aktualne trendy na globalnych rynkach inwestycji w AI
- Zrozumiesz najważniejsze czynniki sukcesu i aspekty praktyczne wdrożeń takich rozwiązań w biznesie.
Merytorycznie temat przybliżą dwaj czołowi prelegenci w tej dziedzinie:
Wiesław Bartkowski
Projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Kierownik studiów podyplomowych Creative Coding oferowanych w Warszawie przez School of Form. Należy do kadry School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Twórca pionierskich na polskim rynku programów kształcenia łączących informatykę z naukami humanistycznymi i twórczym wykorzystaniem technologii. Zajmuje się "materią kodu". Uczy artystów i projektantów wykorzystywania tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką i cyfrową fabrykacją.
Naukowo zajmuje się complex systems, symuluje komputerowo i analizuje systemy techno-społeczne. Realizował badania m.in. w programie „Future and emerging technologies". Stworzył narzędzia wykorzystywane w ONZ i West Point. W pierwszym podejściu do doktoratu pod kierunkiem prof. Andrzeja Nowaka, badał "emocjonalne" sztuczne sieci neuronalne jako narzędzie do optymalizacji przybliżonych rozwiązań problemów NP-trudnych.
Jego wizualizacje naukowe i instalacje interaktywne prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej, Galerii BOZAR, Artothek Monachium i Teatrze Nowym.
Współpracował z Florida Atlantic University, Ammerman Center for Art and Technology w Connecticut, Institute for Scientific Interchange Foundation Torino, Columbia University oraz Instytutem Podstaw Informatyki PAN.
na szkoleniu opowie;
# Syntetyczna i ludzka inteligencja.
Nieludzka sztuczna/syntetyczna inteligencja, kontra ludka naturalna/biologiczna inteligencja. A może lepiej myśleć i tak to zaprojektować, byśmy mieli wzmocnioną inteligencję, tak jak już od dawna mamy do czynienia ze zwielokrotnieniem siły naszych mięśni dzięki pomysłowości naukowców, projektantów i wynalazców.
Zainteresowanie sztuczną inteligencją (w skrócie SI, ang. Artificial Intelligence, AI) w ostatnich latach, szczególnie za sprawą sukcesów uczenia maszynowego, stało się ponownie ogromne. Metody SI znalazły zastosowanie w wielu obszarach techniki, nauki oraz codziennej aktywności ludzi. Bez wątpienia rozwój SI wpływa również na to jak prowadzimy działalność gospodarczą .
Podczas wykładu przybliży, potencjał związany z rozwojem SI, w szczególności obszar tzw. uczenia głębokiego (ang. Deep Learning). Wyjaśni skąd tyle szumu wokół tego tematu w mediach, debacie publicznej, a nawet w polityce. Przybliży aktualny stan wiedzy w tym obszarze i poda szereg przykładów zastosowań.
W wystąpieniu nie zabraknie odniesień do kwestii społecznych i etycznych związanych z błyskawiczną adaptacją rozwiązań SI, w szczególności jak pokierować rozwojem SI, by służyła rozwojowi całego społeczeństwa. Opowie również o idei Human AI.
Andrzej Wodecki
Adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, specjalizuje się w uczeniu maszynowym, nauczaniu ze wzmocnieniem (reinforcement learning) i zastosowaniach sztucznej inteligencji w biznesie.
Posiada kilkanaście lat doświadczeń we wdrożeniach systemów klasy ERP (zarządzanie kapitałem ludzkim), e-learning (zarówno w przemyśle, jak i środowiskach akademickich) oraz kapitale intelektualnym (współautor metodyki wyłaniania firm o wysokim potencjale globalizacji (projekt Globalni Liderzy Przyszłości realizowany dla PKO BP) oraz prowadzonej aktualnie we współpracy z Harvard Business Review Polska (w ramach Think Tanku Polska GoGlobal) kolejnych edycji tego konkursu).
Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (dr nauk fizycznych). Ukończył studia MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu i University of Central Lancashire oraz kurs The Art and Science of Coaching w Erickson College i Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent zaawansowanych programów edukacyjnych z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w Udacity.com (w tym Artificial Intelligence Nanodegree, Machine Learning Engineer Nanodegree i Deep Reinforcement Learning Nanodegree) oraz przedsiębiorczości internetowej (Tech Entrepreneur Nanodegree).
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki pt. "Sztuczna inteligencja w kreowaniu wartości organizacji", wydanej w j. polskim (Edu-Libri) i angielskim (Palgrave Macmillan)
na szkoleniu opowie;
- o najważniejszych technologiach AI wykorzystywanych w biznesie, w szczególności rozpoznawaniu obrazów, przetwarzaniu języka naturalnego i nauczaniu ze wzmocnieniem
- o wpływie tych technologii na procesy biznesowe i branże
- o dobrych praktykach wdrożenia AI w biznesie
- o najnowszych trendach i wyzwaniach w obszarze sztucznej inteligencji (inteligencja zdecentralizowana, usługi kognitywne, etc.)
AGENDA
14.00 - 14.15 | Przywitanie uczestników |
14.15 - 14.25 | Przedstawiciel firmy SPOMLEK (odnośnie automatyzacji) |
14.25 - 15.25 | Prelegent Wiesław Bartkowski |
15.25 - 15.45 | Przerwa kawowa/Networking |
15.45 - 17.00 | Agnieszka Macek - założycielka szkoły Robotyki i Automatyki w Zamościu (prezentacja prawdziwego robota) |
17.00 - 18.45 | Prelegent Andrzej Wodecki |
18.45 - 19.00 | Zakończenie/Certyfikat Uczestnictwa |