Świadome Przywództwo

Obecnie przedsiębiorcy działają w dużej niepewności rynkowej, w tzw. świecie VUCA. Zmienia się świat, system, rynek, ludzie. Zmieniają się sami przedsiębiorcy. Coraz częściej zadają sobie pytanie, jak i w którym kierunku poprowadzić firmę? Co zrobić, by nabrała elastyczności, zwinności i odporności na nieustanne nowe wyzwania? Zastanawiamy się, jaki rodzaj przywództwa sprawdzi się w tych nieoczywistych czasach. Jakiego przywódcę chcą dziś zobaczyć pracownicy w swoich szefach? Bycie liderem to za mało. Bycie przywódcą w trudnych czasach to jest wyzwanie. Tylko za prawdziwym, autentycznym, silnym, pójdą ludzie…

 

ML: Co skłoniło Panią do stworzenia programu rozwojowego Akademia Przywództwa?

Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu: Ludzie… jak zawsze w Lubelskim Klubie Biznesu, inspiracje i siłę do działania czerpię od Przedsiębiorców, którym bardzo dziękuję! Jestem przekonana, że w Akademii Przywództwa, Przedsiębiorcy sami sobie wzajemnie mogą udzielać wsparcia, dawać inspirację, zmieniać przekonania. Razem jest łatwiej się rozwijać! Poszerzenie perspektywy, samoświadomość swoich kompetencji, umiejętności, odkrycie nowych zadań i wyzwań może przyśpieszyć wprowadzenie w firmach koniecznych zmian w postcovidowej rzeczywistości. Nie oszukujmy się, zmiany są nieuniknione i konieczne. Wyraźnie obserwujemy konieczność przewodzenia ludziom, a nie zarządzania nimi, konieczność budowania zaufania a nie „kultury” władzy.

ML: Do kogo kierowana jest Akademia? Co ją odróżnia od dostępnego na rynku wachlarza szkoleń z zakresu zarządzania?

AGM: Ważne jest oddzielenie pojęcia „zarządzanie” od „przywództwa”. Nie zapominajmy, że rozwój zależy od posiadania nie tylko odpowiedniego poziomu zarządzania, ale również wysokiej klasy przywództwa. W końcu przywództwo to prowadzenie firmy w przyszłość, a zarządzanie to zajmowanie się nią na co dzień.

TRENERZY AP

Dla kogo? Nasz autorski projekt dedykowany jest osobom zarządzającym, naturalnym przywódcom, prezesom, szefom, managerom. Stworzony z myślą o liderach dla liderów!

ML: Bardzo dziękujemy za rozmowę.

AGM: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników Info Magazynu Lubelskiego.