Recenzja filmu: O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Serdecznie polecamy film „O chłopcu który ujarzmił wiatr”. Jest to prawdziwa historia Williama Kamkwamby, (granego przez Maxwella Simbę) młodego chłopaka mieszkającego z rodziną we wschodnioafrykańskim Malawi.

Społeczność w której żyją utrzymuje się przede wszystkim z plonów ziemi i niestety najpierw zmaga się z ulewnymi deszczami niszczącymi uprawy, a potem zostaje dotknięta głodem w wyniku dojmującej suszy. Rodzice Williama, pomimo wszystko wysyłają go do szkoły, a starszej córce chcą dać możliwość studiowania jednak bieda spowodowana zniszczonymi plonami sprawia, że nie stać ich na opłacenie dzieciom nauki. Bliskość i uniwersalność tej tematyki sprawia, ze nie trzeba być mieszkańcem biednej Afrycki, by poczuć i rozumieć ich dramat i powstające w tej sytuacji dylematy. Ważne, by to co nam dał los przekuć w działanie i walkę z przeciwnościami, a nie ograniczać się do narzekania na swój los i zazdroszczenia innym.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Chiwetel Ejiofor – znany choćby z produkcji Marvela. Aktualnie film dostępny jest na platformie Netflix gdzie zapewnia nam wzruszenia, ale też momenty podnoszące na duchu i motywujące. Miłego oglądania!