Akademia Mentora odpowiedzią na potrzeby startupów?

Lubelski Klub Biznesu prowadzi Akademię Mentora LKB, która stanowi odpowiedź na potrzeby rynku i tworzy most pokoleniowy łączący dojrzały biznesu z młodą przedsiębiorczością.

Akademia Mentora została zainaugurowana w październiku 2019 r. z inicjatywy Prezes LKB Agnieszki Gąsior-Mazur. W rolę mentorów weszli prezesi, menedżerowie z wieloletnim doświadczeniem, chcący dzielić się swoją wiedzą.

Powołaniu Akademii Mentora przyświecały dwie idee: potrzeba profesjonalnego przygotowania przedsiębiorców do roli mentorów oraz umożliwienie młodym, ambitnym jednostkom, otrzymanie wsparcia biznesowego. Przygotowaniom projektu od początku towarzyszyły wysokie standardy. Proces kształcenia obejmował budowanie warsztatu mentora poprzez szereg szkoleń oraz bezpłatne sesje dla mentee.

Epidemia nie pokrzyżowała planów AM, a nawet pokazała, że mentoring w trudnych sytuacjach sprawdza się doskonale. Najtrudniejszy okres, tj. marzec-maj, był czasem aż 137 sesji szkolących się mentorów z wytypowanymi mentee, nie licząc warsztatów wewnętrznych: mentorzy mentorom. – wspominają organizatorzy AM.

Ten program jest ogromnym sukcesem dojrzałego biznesu. Wygląda na to, że chcemy hodować sobie godnych następców. Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Lublin

W tej drodze ważne jest dawanie. Dawanie naszego czasu, uważności i empatii. Równowaga w przyrodzie polega na tym, że im więcej z siebie dajesz, tym więcej otrzymujesz.  Robert, Mentor

Zawsze obieramy jakiś cel w życiu. Idziemy, nie mamy czasu na konfrontację, czy on jest właściwy, czy nie właściwy. To jest doskonały moment, z doskonałą osobą wybraną przez siebie, która przeprowadzi nas przez cały proces, taką ścieżką do sukcesu. Po prostu. Kamila, Mentee

akademia mentora logoLKB logo poziom

„#Biznes Forum – po pierwsze gospodarka”

…to inne wydarzenie LKB, które odbyło się 25 czerwca. Była to konferencja hybrydowa – widzowie stacjonarnie i online, prelegenci na żywo i za pomocą platform internetowych.

Wydarzenie jest potwierdzeniem otwartości LKB na nowe wyzwania i możliwości. Organizacja, która od 20 lat zrzesza lokalny biznes pokazuje, że podąża nowoczesną drogą.

Zrzeszeni w LKB przedsiębiorcy tworzą wspierającą się nawzajem grupę nastawioną na rozwój i zacieśnianie relacji środowisk biznesowych – podkreślała na Forum Agnieszka Gąsior-Mazur.

Podczas konferencji zostały wyłonione przedsiębiorstwa, które otrzymały nagrody „po pierwsze gospodarka”, będące uhonorowaniem ich pracy, pomysłu, organizacji oraz siły przetrwania w czasie pandemii.

Laureaci nagrody „Po pierwsze gospodarka”:

ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o., Mostostal Puławy S.A., „ROZTOCZE” Zakład Usługowo-Produkcyjny Sp. z o.o., Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK, Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie, CEWAR Sp z o.o. Sp.K., Modern-Expo S.A., Lewczuk Sp. z o.o., BSafer Sp. z o.o.

Podczas spotkania wręczono także tytuły Ambasadorów Lubelskiego Klubu Biznesu 2020, którymi zostali uhonorowani ks. prof. Antoni Dębiński – rektor KUL, Tomasz Bembenek – dyrektor Regionu Lubelskiego BGK, Grzegorz Jasiński – prezes Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku oraz Jacek Korzeniewski – prezes Success Logistics Group.