Ekologiczne produkty? Tylko na Jarmarku Lubelskim
Jarmark Lubelski odbywa się w każdą sobotę od godziny 8 do 13 przy Lubartowskiej 77. Na bazarze oferowane są zdrowe, ekologiczne produkty od lokalnych dostawców. Oprócz tego na gości czekają inne atrakcje: Obecność rękodzielników, którzy chcą się podzielić swoim talentem, pozwala nie tylko nabyć piękne rzeczy, ale i odkryć własną pasję, spróbować swoich sił w różnych obszarach aktywności.
Sklep i wypożyczalnia gier umożliwiają spędzenie wartościowego czasu przy planszy z rodziną czy przyjaciółmi, ale i nawiązanie relacji z nowymi znajomymi. Idea Jarmarku Lubelskiego podjęta przez Magdę i Roberta Niedziałków jest inicjatywą niesamowitą, ponieważ nie ma w Lublinie wielu takich miejsc i przedsięwzięć, które tworzyłyby przestrzeń społeczną. A tu właśnie powstało miejsce spotkań, które budują wspólnotę, dają możliwość rozwijania talentów i pokazania rodzinnych biznesów. Dla wielu ludzi przyjście na Jarmark Lubelski jest niemalże tradycją, która wpisała się w plan tygodnia. To pokazuje, że przedsięwzięcie na Lubartowskiej 77 jest ciekawe i potrzebne.
Na Jarmarku Lubelskim jestem wystawcą od ponad 4 lat. W swojej ofercie mam nabiał ekologiczny pochodzący z mojego gospodarstwa. Wszystko, co oferuję klientom, jest objęte certyfikatem ekologicznym. Lubartowska 77 to miejsce, gdzie można spotkać fantastycznych ludzi i znaleźć fantastyczne wyroby. Najczęściej są to produkty ekologiczne, a zawsze domowe i zdrowe – mówi Beata Janowska z Ekologicznego Gospodarstwa Mlecznego „Pod Kasztanem”.
Ekologiczne wyroby świetnie wpływają na nasze zdrowie. Wiedzą o tym osoby, które przychodzą na Lubartowską 77. Zaletą tego miejsca jest fakt, że naturalne produkty można nie tylko kupić, ale także ich spróbować. Każdy może też porozmawiać z wystawcą, zapytać o sposób wytwarzania i właściwości zdrowotne oferowanych towarów.
Na bazarze prezentujemy swoje produkty co sobotę. Oferujemy miody, a czasami także owoce z przydomowego sadu. Mamy wiele odmian miodu: rzepakowy, gryczany, malinowy, lipowy, spadziowo – nektarowy i czysty spadziowy – zachęca jedna z wystawczyń, prezentując słoiki różnej objętości na swoim stoisku. Miody są bardzo zdrowe nie tylko latem, ale też zimą, gdy złapie nas przeziębienie.
Na Jarmarku Lubelskim odbywają się również interesujące szkolenia i warsztaty. Można namalować obraz, ozdobić naczynie ceramiczne według własnego pomysłu, upleść koszyk czy spędzić czas z dziećmi, grając w gry edukacyjne.
Chcę podziękować wszystkim, którzy już od ponad 4 lat współpracują z tym miejscem. To niesamowite, że w ciągu tego czasu udało się rozwinąć tyle zamiłowań kulinarnych, cukierniczych, piekarskich – podkreśla Robert Niedziałek. Dzięki tej inicjatywie ludzie poznają i rozwijają swoje talenty i pasje. Ktoś plecie wianki, ktoś lepi dzbanki. Inna osoba szyje piękne stroje. Trzeba rozwijać swoje hobby, a z czasem może się ono nawet przekształcić w pracę zarobkową. Zdarza się, że ktoś po prostu lubi rzeźbić, a potem sprzedaje swoje dzieła – dodaje.
Wszyscy odwiedzający Jarmark Lubelski mogą podziwiać wyjątkowe wyroby: ceramikę, witraże, malarstwo, rzeźbę, tkaninę artystyczną i wiele innych. Rękodzieło dostępne jest w hali przy Lubartowskiej 77. Ponadto w każdą ostatnią sobotę miesiąca ma miejsce Jarmark Talentów, podczas którego lubelscy twórcy i pasjonaci prezentują swoje wyroby oraz prowadzą warsztaty artystyczne.
Na Jarmark dostarczamy świeże makarony, ciasto do pizzy i sosy. Zamiast chodzić po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich produktów wystarczy przyjść na Lubartowską 77, aby znaleźć tu zestawy potrzebne do przygotowania pizzy lub pasty. Na co dzień każdy członek rodziny konsumuje posiłki w innym miejscu: dorośli w garmażerkach i restauracjach, dzieci w szkolnych stołówkach. Nie ma momentu, gdy możemy siąść i razem zjeść. A tutaj przychodzą całe rodziny: dzieci angażują się w gotowanie z rodzicami, mężowie przyrządzają żonie pesto - mówi Dariusz Klimek, właściciel Restauracji Giuseppe. - Mieliśmy już taką sytuację, że żona powiedziała do męża: „Tomek, ty przez 15 lat małżeństwa nie zrobiłeś mi jajecznicy na śniadanie, a tutaj przyrządziłeś mi spaghetti!” Takie sytuacje bardzo nas cieszą – dodaje Dariusz Klimek.
Jarmark Lubelski jest zatem doskonałym miejscem nie tylko do nabycia ekologicznych produktów, ale również do twórczego spędzenia czasu wspólnie z innymi, na przykład na przyrządzeniu swojemu partnerowi wyśmienitego dania.