Dzień Dziecka w Dąbrówce

1–2 czerwca – ten właśnie weekend rodziny uczestniczące w warsztatach z okazji Dnia Dziecka zapamiętają na długo. W tych dniach we wsi Dąbrówka firma Magdalena Niedziałek Dąbrówka zorganizowała wydarzenie dla dzieci z okazji ich święta. Dzieci, wspólnie z rodzicami, celebrowały to ważne dla nich święto.

 

Imprezy, zarówno 1 jak i 2 czerwca, rozpoczynały się o godzinie 14 i trwały do 19. Plan wydarzenia został tak ułożony, aby nikt z uczestniczących nie mógł się nudzić. Cały kompleks, po którym poruszały się dzieci z rodzicami, składał się z kilku miejsc, takich jak: Zielony Domek, Park Dźwięków, u Pana Czesia, Zagroda Ginących Zawodów i centrum dowodzenia: Bistro/Sklep. Pierwszego dnia, w Zagrodzie Ginących Zawodów, oferowane były tzw. Niewidzialne warsztaty. „Są to warsztaty, które pokazują dzieciakom, ale też rodzicom, jak warto być empatycznym w stosunku do ludzi, którzy są niewidomi. Każdy może wejść do zamkniętego pomieszczenia, w którym nie ma światła i poczuć, jak świat „widzą” osoby niewidome - mówi Katarzyna Radziewicz, koordynatorka warsztatów. W Strefie Ginących Zawodów goście mogli zapoznać się też ze stanowiskami zawodów, których już nie ma lub które przestają być wykonywane. Uczestnicy zobaczyli zatem stanowisko krawca, stolarza, garncarza, kowala.

DABROWKA3DSC 0162

Inną atrakcją był, tzw. kij deszczowy. Jest to urządzenie, które imituje dźwięk deszczu.

Kolejne miejsce, Park Dźwięków, to przestrzeń kilkuhektarowa, w której wytyczone były różne ścieżki do zwiedzania. Podczas Dnia Dziecka na terenie Parku najmłodsi mogli wziąć udział w grze Dudkobranie. Gra terenowa polegała na szukaniu Pana Dudka poprzez rozwiązywanie poszczególnych zagadek.

Na terenie Parku znajduje się też Stodoła, w której odbywały się warsztaty bębniarskie i wieczorne karaoke z Łukaszem Jemiołą i Moniką Kowalczyk. W Parku Dźwięku znajduje się też „strefa ciszy”, realizowane są tam spacery przyrodnicze i muzyczne. Park posiada taką nazwę, ponieważ wszyscy słuchają tam dźwięków nie tylko wytwarzanych przez człowieka na instrumentach, ale również tych dźwięków dookoła.

Kolejnymi atrakcjami były – granie w gry planszowe na trawie, parzenie ziół i malowanie obrazów. Te zabawy dostępne były na działce, na której stoi Zielony Domek.

Na Dzień Dziecka w Dąbrówce mógł przyjechać każdy, kto chciał aktywnie i miło spędzić swój czas. Do wejścia na niektóre obiekty wymagane było kupno biletu, a ceny podane były w talentach. „Uważamy, że każdy z nas posiada jakiś talent. Taką „monetą” określiliśmy ceny na niektóre warsztaty. Jeden talent wynosi 5 zł” - informuje Katarzyna Radziewicz. Większość warsztatów była płatna, z tym, że dziecko uczestniczące w takiej aktywności, wynosiło coś swojego. Uczestnicząc w warsztacie garncarskim, każdy zaangażowany zabierał wytworzony przez siebie garnek. Talenty dzieci kupowały w bistrze przy sklepie.

DĄBRÓWKADSC 0088

„Do wsi Dąbrówka i do przestrzeni, którą tu oferujemy, zapraszamy na tygodniu klasy, szkoły, przedszkola. Jest tu cała masa atrakcji, które zaangażują dzieci, pomogą im się zintegrować. U nas miło spędzą czas” - dodaje Katarzyna Radziewicz.

Magdalena Niedziałek Dąbrówka posiada tytuł MARKA LUBELSKIE. Tytuł ten jest przyznawany organizacjom i firmom, które poprzez organizowane wydarzenia promują województwo lubelskie.