SUKCESY LUBELSKICH PRAWNIKÓW NA VIII OTWARTYM HALOWYM TURNIEJU PRAWNIKÓW W TENISIE!

W dniach 18-20 listopada na kortach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się VIII Otwarty Halowy Turniej Prawników w Tenisie. Organizatorem imprezy była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie przy wsparciu Izby Adwokackiej w Lublinie. Już po raz ósmy przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych oraz studenci prawa lubelskich uczelni walczyli o puchar Dziekana Rady Okręgowe Izby Radców Prawnych w Lublinie i Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Turniej, oprócz lokalnych tenisistów i tenisistek, gościł również zawodników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Wrocławia, Łodzi. Łącznie wystąpiło na nim 45 uczestników, co świadczy o jego coraz większym zainteresowaniu.

Zawody rozegrano w czterech kategoriach singlowych: kobiety Open, mężczyźni Open, mężczyźni 50+ oraz mężczyźni PRO. Dodatkowo rywalizowano w kategorii debel kobiety i debel mężczyźni.

TENIS OD PIĄTKU DO NIEDZIELI

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dziekan Rady OIRP w Lublinie r.pr. dr hab. Arkadiusz Bereza oraz Wicedziekan ORA w Lublinie adw. Krzysztof Oleszczuk. Rozgrywki w poszczególnych grupach (3 lub 4 osobowych) trwały przez cały piątek i sobotę, natomiast w niedzielę odbyła się faza pucharowa. W sobotę zakończono gry deblowe kobiet, dzięki czemu podczas wieczornego bankietu można było nagrodzić najlepsze pary zawodniczek. W kategorii „Debel kobiety” zwyciężyła lubelsko-śląska para Dagna Kozub z OIRP Lublin i Aleksandra Dyszpit.

O ulgę fizyczną i psychiczną podczas Turnieju zadbali Agnieszka Stadnik Dotyk Relaksu i Fizjo-Sport Piotr Luterek.

Na uroczystym sobotnim bankiecie z udziałem zawodników i sponsorów, oprócz wspomnianego już nagrodzenia zwyciężczyń w turnieju deblowym Pań, wszystkim uczestnikom zawodów wręczono zestawy upominków ufundowane przez sponsorów. Zawodnicy, którzy nie dostali się do niedzielnej fazy pucharowej, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w Turnieju.

857A0015

NIEDZIELA NALEŻAŁA DO NAJLEPSZYCH

W niedzielę rozegrano gry półfinałowe i finały we wszystkich kategoriach w grze pojedynczej oraz dokończono grę podwójną Panów. W półfinałach w kategorii „Open kobiety” spotkały się Aleksandra Dyszpit i Urszula Zwolak oraz Magdalena Jeziorska i Joanna Olszówka-Zarzecka. U mężczyzn w kategorii Open pojedynek stoczyli ze sobą Maciej Chorągiewicz i Grzegorz Krawczyk oraz Waldemar Sikorski i Krzysztof Sobczyński, a w kategorii „Mężczyźni 50+” (OIRP Lublin) i Piotr Zarzecki oraz Maciej Talarski i Janusz Dziedzic. Natomiast w półfinałach w kategorii „Mężczyźni PRO” rywalizowali Mateusz Dybus i Bartłomiej Cherka oraz Marcin Jędrusek i Tomasz Modro.

Turniej zakończył się rozdaniem pucharów, nagród i dyplomów przez Dziekana Rady OIRP w Lublinie r. pr. dr hab. Arkadiusza Berezę oraz Wicedziekana ORA w Lublinie adw. Krzysztofa Oleszczuka.

CZY BYŁO WARTO…?, CZYLI JAKIE NAGRODY CZEKAŁY NA UCZESTNIKÓW

O nagrody dla uczestników zadbali sponsorzy i partnerzy Turnieju. W puli nagród znalazły się m.in. bony produktowe firmy Pacific Polska, vouchery podarunkowe do Salonów Jubilerskich KORN, kupony promocyjne na usługi od Rafi Car Detailing, vouchery od Biura Ekspertyz Sądowych, vouchery podarunkowe na masaże i zabiegi od Dotyk Relaksu Agnieszka Stadnik, vouchery do hotelowego spa LubHotel, a także liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Elmax, Boardy, Perła-Browary Lubelskie i DRS oraz komentarze do aktów prawnych i monografie ufundowane przez C.H. Beck. Nagroda specjalna w postaci możliwości korzystania z nowego modelu BMW przez weekend, ufundowana przez Best Auto Sp. z o.o. - dealera pojazdów tej marki, trafiła do najlepszej zawodniczki z województwa lubelskiego. Wśród nagród znalazły się również książka „Chmielnicki. Burzliwe losy Kozaków” oraz akwarelka przedstawiająca ułana, autorstwa Sławomira Leśniewskiego.

857A0406

UGASZENIE PRAGNIENIA I TROCHĘ SŁODKOŚCI

Przez cały czas trwania gier zawodnicy mogli ugasić pragnienie wodą mineralną Nałęczowianka oraz napojami funkcjonalnymi na bazie wody z linii Nał+, które dzięki dodatkowi odpowiednich składników mineralnych oraz witamin, wspierały organizmy sportowców. Tenisiści mieli możliwość także posilić się świeżymi owocami i cukierkami dostarczonymi przez Bury sp. z o. o. oraz Fabrykę Cukierków „Pszczółka” sp. z o. o., a także skorzystać z degustacji serów zorganizowanej przez Skarby Serowara ze Spółdzielczej Mleczarni „Spomlek”.

SPONSORZY TURNIEJU

Sponsorami i partnerami turnieju byli: BMW Best Auto, Gardener Outdoor Furniture, ACC Expert, Netter, Biuro Ekspertyz Sądowych, DRS, Elmax, Boardy, KORN Salony Jubilerskie, Nałęczowianka, Bury, Fabryka Cukierków Pszczółka, Dotyk Relaksu Agnieszka Stadnik, Fizjo-Sport Piotr Luterek, Malinowy Nos, RAFI Car Detailing, Skarby Serowara, Pacific, Toalson, LubHotel, LUK, JLS Ubezpieczenia, Legalis C.H. Beck oraz Perła - Browary Lubelskie.

Ogromne podziękowania należą się również gospodarzowi turnieju – dyrekcji i pracownikom Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy na każdym kroku organizacji zawodów wykazywali się dużą pomocą i życzliwością. Prawnicy po raz kolejny pokazali, że świetnie grają w tenis i dobrze się przy tym bawią.

857A1391

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII

SINGIEL KOBIETY OPEN:
1. Aleksandra Dyszpit (ORIP Katowice)
2. Magdalena Jeziorska (OIRP Łódź)
3. Urszula Zwolak (SO w Zamościu)
3. Joanna Olszówka-Zarzecka (ORIP Katowice)

SINGIEL MĘŻCZYŹNI OPEN:

1. Grzegorz Krawczyk (Izba Adwokacka Kraków)

2. Waldemar Sikorski (OIRP Poznań)

3. Krzysztof Sobczyński (OIRP Łódź)

3. Maciej Chorągiewicz (ORA Lublin)

SINGIEL MĘŻCZYŻNI 50+:

1. Piotr Zarzecki (OIRP Katowice)

2. Maciej Talarski (OIRP Poznań)

3. Marek Duszyński (OIRP Lublin)

3. Janusz Dziedzic (OIRP Warszawa)

SINGIEL MĘŻCZYŹNI PRO:
1. Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi)

2. Mateusz Dybus (Izba Adwokacka Kraków)

3. Bartłomiej Cherka (OIRP Warszawa)

3. Marcin Jędrusek (OIRP Poznań)

DEBEL KOBIETY:

1. Dagna Kozub (ORIP Lublin) i Aleksandra Dyszpit (ORIP Katowice)

2. Magdalena Jeziorska (OIRP Łódź) i Joanna Olszówka-Zarzecka (ORIP Katowice)
3. Urszula Zwolak (SO w Zamościu) i Marzena Kucharska-Derwisz (OIRP Lublin)
3. Joanna Ansion-Dzik (OIRP Katowice) i Ewelina Ansion-Pietkiewicz (ORIP Katowice)

DEBEL MĘŻCZYŹNI:

1. Piotr Zarzecki (OIRP Katowice) i Bartłomiej Cherka (OIRP Warszawa)
2. Marcin Jędrusek (OIRP Poznań) i Maciej Talarski (OIRP Poznań)

3. Szymon Kuprowski (SR Lublin-Zachód w Lublinie) i Miłosz Borowiecki (OIRP Lublin)

4. Grzegorz Krawczyk i Mateusz Dybus (obaj Izba Adwokacka Kraków)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już trzymamy kciuki za organizację przyszłorocznego Turnieju.

1857A0242