Biznes Forum&Gala LKB 2022

Po raz kolejny nadano honorowe tytuły Ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu, który jest największą organizacją zrzeszającą przedsiębiorców w naszym regionie. Tytuły zostały nadane w różnych kategoriach, m.in. tworzenie efektywnych związków między biznesem a nauką oraz kreowanie innowacyjności czy wkład w rozwój gospodarczy kraju.

Od ponad 20 lat honorowy tytuł Ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu przyznawany jest osobom wyróżniającym się aktywnością w obszarze społeczno-gospodarczym, wspierającym i rozwijającym przedsiębiorczość zarówno w skali województwa, jak i kraju. Osobom, które wpisują się w działalność statutową Klubu, poszerzają naszą perspektywę rozwoju, dostarczają inspiracji, włączają nas w sieć kontaktów międzynarodowych – mówi Agnieszka Gąsior – Mazur, Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu. – Co roku kryteria ulegają małym modyfikacjom, ale zawsze doceniamy tych najlepszych, którzy wychodzą z inicjatywą, potrafią projektować przyszłość, a jednocześnie być blisko i współpracować z naszą organizacją.

W tym roku tytuł Ambasadora LKB otrzymali:

Prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie „za wkład w rozwój polskiej myśli ekonomicznej, tworzenie efektywnych związków między biznesem a nauką oraz kreowanie innowacyjności i projektowanie przyszłości”.

Przedsiębiorców czekają teraz trudne czasy, żyjemy w tyglu kryzysów – mówi prof. Noga. – Można wymienić 10 kryzysów, już nie tylko pandemiczny, ale i inflacyjny, energetyczny, klimatyczny, globalizacyjny, a nawet moralny. To czas na podjęcie wreszcie koniecznych zmiany.

Stanisław Adamiak – konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie „za promocję polskich przedsiębiorstw na rynku ukraińskim oraz zaangażowanie w pomoc humanitarną dla Ukrainy”.

Widzę szansę na rozwój polskich firm we współpracy z ukraińskimi, bo jesteśmy sąsiadami. Jest jednak dziś duży problem – mówi Stanisław Adamiak. – dopóki trwa wojna, biznes nie może być rozwijany w normalnych warunkach.

Wypada nam dzisiaj mocno wspierać Ukrainę, żeby jak najszybciej zwyciężyła i by można było wrócić na drogę współpracy gospodarczej.

11. Fot. Andrzej Rożek

Lucjan Jagiełło – założyciel i właściciel firmy Browar Jagiełło „za wykreowanie tradycyjnej marki, inwestycje w nowoczesne technologie w branży piwowarskiej.

– Nasza firma w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie istnienia – mówi Lucjan Jagiełło. – Firma jest rodzinna, browar lokalny. Mamy bardzo nowoczesne urządzenia, innowacyjne linie rozlewnicze. Dbamy o wysoki standard i jakość naszych produktów.

Przemysław Śnieżyński współzałożyciel, od 27 lat Prezes Zarządu MEDISEPT Sp. z o.o. „za wkład w rozwój gospodarczy kraju, sukces ekonomiczny oraz społeczną odpowiedzialność biznesu”.

MEDISEPT Sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem środków do dezynfekcji i utrzymania czystości w standardzie medycznym. W kwietniu 2022 r spółka dołączyła do wąskiego grona Diamentów Forbesa i znalazła się na 7 miejscu w skali kraju.

logo Biznes Forum And Gala LKB 1