Nowy SKYPE/ZOOM styl

COVID19 nie tylko zmienił sposób prowadzenia działalności gospodarczej, ale także przeprojektował modę i zapoczątkował nowy trend.

Trend SKYPE/ZOOM wymaga tylko górnej części garderoby, aby dobrze wyglądać.

 Na co dzień nasz strój jest wyrazem szacunku wobec, np. naszego biznesowego partnera, współpracownika, czy klienta. Dlatego SKYPE/ZOOM jest możliwy w obecnych czasach, których praca odbywa się przed komputerem, a nasz kontakt z drugim człowiekiem jest mocno ograniczony lub wręcz niemożliwy.

Uprasowana i czysta koszula to podstawa, najlepiej biała, gładka lub inna jednolita. Poprawnie zawiązany krawat, taki który nie będzie zbyt wzorzysty i kolorowy, ponieważ może rozpraszać naszego widza, bądź rozmówcę.

Podczas formalnych webinarów warto mieć na sobie marynarkę o spokojnej kolorystyce, bez prążków w tkaninie, czy drobnych mikrowzorów.

Monitor komputera lub ekran tabletu, telefonu jest czuły na takie drobne desenie i niekorzystnie reaguje, np. gdy poruszamy ręką; obraz wtedy męczy oczy naszego widza lub uczestników szkolenia. Inaczej, gdy mamy home office i tylko na chwilę łączymy się z kimś, np. na SKYPE. Wtedy marynarka nie jest konieczna, a koszula może być chociażby w dużą kratkę.

W jednym i w drugim przypadku kamerę możemy ustawić w taki sposób, by widać było nas tylko do połowy. Tułów elegancki, a dół naszej sylwetki to już pełna dowolność ; ulubione dresy, krótkie spodenki lub jeansy i oczywiście bez butów na nogach!

Tak więc, aby wesprzeć każdego, kto pracuje w domu i nadal musi łączyć się on-line ze współpracownikami, potencjalnymi klientkami i klientami polecam taki sposób.

Pomyśl... 50% ubioru, to 50% mniejsze koszty ;-)

Na całe szczęście wirus jest już mniej groźny i powoli zaczynamy wychodzić z domów, ale czy ten trudny czas już mija? Nosimy maseczki, zakrywamy się, chodzimy w określonych odstępach od siebie.

Czy Twoja odzież będzie pozytywnie zaskakiwała, jak już wyjdziesz na ulicę, gdy pokażesz się światu?

Czy jesteś gotowy do wyjścia? Czy Twoje ubrania są przygotowane na spotkania?

Sezon wesel został przesunięty, ale nie odwołany! Spotkania z ludźmi są nieuniknione.

Przejrzyj swoją szafę, garderobę i zmierz, porównaj i sprawdź w jakim stylu Ty z tego wyjdziesz...

Kamil Stolarczyk

LOGO KOLOR