Wizerunek zewnętrzny

Radość codzienna składa się z wielu aspektów. Zdrowie, dyspozycja dnia, stan konta bankowego lub naszego wyglądu? Nie na wszystko w/w masz wpływ, ale na wizerunek zewnętrzny zdecydowanie TAK.

 

Tylko od nas zależy jakie „ upierzenie” przyjmiemy każdego dnia. Oczywiście możemy je zmieniać dowolną ilość razy, dokładać lub odejmować składniki naszej garderoby po to by wyrazić swoją opinię dla otaczającego nas świata. Można by rzec; po co się stroić i przebierać? Gdyby to nie było takie ważne to wszyscy wyglądali by tak samo, chodzilibyśmy do pracy codziennie w tych samych ubraniach...

Wizerunek/wygląd zewnętrzny jest bardzo ale to bardzo ważny.

Wyobraźmy sobie Pana ekspedienta na dziale mięsnym, który ma zadbane dłonie, włosy i jest ubrany w czysty fartuch z logo sklepu lub producenta wędlin, czy lepiej i milej będziemy odbierać od niego naszą ulubioną kiełbasę? Czy pan który ma czarne paznokcie i pognieciony kitel spełni bardziej Wasze oczekiwania podczas wyboru ulubionej wędlinki?

W każdej branży jest podobnie.

Sympatycznej będzie nam się rozmawiało z mężczyzną lub kobietą w banku, którzy mają na sobie marynarkę i spodnie oraz koszulę odpowiednio dobrane kolorystycznie i rozmiarowo, niż mający za duże i pstrokate części swojego odzienia.

IMG 20190930 WA0014

Jak pokazują te dwa proste przykłady, zewnętrzne postrzeganie, nasz wygląd, który sami kreujemy ma duże znaczenie w społeczeństwie w którym się poruszamy. Zachęcam do tego by sprawdzić swoje zasoby w szafach i przeanalizować stan techniczny naszej odzieży. Być może okaże się, że cos nadaje się do skrócenia , poszerzenia lub do wyrzucenia? Aktualizacja takich danych pomoże podjąć decyzję o wymianie garderoby lub jej poprawienia. Ubrania mają swój cykl życia. Szczególnie koszule, skarpetki, bielizna... Stan naszych ubrań , to w czym się spotykamy np. z naszym kontrahentem świadczy o szacunku dla drugiego człowieka. Okazja na jaką się wybieramy również wymaga odpowiedniego stroju (szczególnie wieczorne spotkania lub podejmowanie gości )

Dbajmy o naszą drugą skórę; niech płaszcze dostaną nowy szal na zimę, marynarki ozdobione będą kolorową poszetką, koszule uprasowane, a z pewnością rozmówca, partner, klient to doceni.

PELNE MTM KOLOR 1 1

STOLARCZYK SUITS

ul. Unicka 4, Lublin, tel. 503-040-034

www.stolarczyksuits.pl

Znajdź nas na facebooku!