Ślub i wesele aktualne trendy okiem konsultanta ślubnego

Od kilku sezonów obserwujemy szczególne zainteresowanie naturalnymi akcentami w stylizacjach ślubno-weselnych. Popularne style to boho, vintage czy rustykalny. Wszystkie je cechuje swoboda i lekkość. Możemy bawić się łącząc różne elementy tworząc tym samym swój własny styl.

 

Pary wybierając miejsce na przyjęcie weselne chętniej wybierają plener lub lokal z ogrodem najlepiej ze starodrzewiem. Nie trzeba wyjeżdżać z miasta by znaleźć klimatyczne miejsce takie jak np. Lawendowy Dworek w Lublinie. W takim miejscu poza biesiadowaniem wewnątrz lokalu można zaaranżować przestrzeń dla gości również w ogrodzie. Możemy postawić fotościankę, bar z lemoniadą, rozstawić gry plenerowe.

W stylizacjach panien młodych zagościły romantyczne koronki, zwiewne naturalne tkaniny. Moda bardzo kobieca i delikatna. Unikalne suknie znanych projektantów takich jak Agata Wojtkiewicz, Sylwia Kopczyńska czy Patricia Szlażko znajdziemy w MayBee Atelier w samym sercu Rzeszowa. A jeśli marzy nam się koronkowa suknia, szyta na miarę w dwa dni wg projektu Marty Trojanowskiej wybierzmy się do Warszawy.

Dopełnieniem stylizacji jest biżuteria, która w tym sezonie jest większa bardziej wyrazista. Inspirowana florą i fauną. Perły, cyrkonie, kolorowe kamienie, pióra. Biżuteria ma robić efekt wow. W zgodzie z trendami i z niezwykłą starannością projektuje, tworzy swoją autorską biżuterię Małgorzata Sowa. Znana pod marką: PiLLow Design.

Fryzury ślubne wpisujące się w naturalistyczny styl to naturalne, niedoskonałe fale; jeśli kok to w postaci lekko upiętych włosów z wypuszczonymi kosmykami wykończony delikatną ozdobą lub kwiatami. Często pojawia się klasyczny warkocz lekko zapleciony lub dobierany z delikatnie tapirowanych włosów. Takie salony jak np. Toko Studio zadba również o oryginalną koloryzację o której też warto pomyśleć przed ślubem.

Makijaż panny młodej gra ważną rolę w stylizacji. W obecnym sezonie wiedzie prym makijaż w stylu no makeup. Podstawą jest zdrowa, promienna cera z naturalnymi brwiami i delikatnym konturowaniem. Jednak równie popularne jest mocne oko i wyraźnie zaakcentowane usta. Ważne by makijaż panny młodej był dopasowany do jej urody i osobowości. I takie są makijaże Beaty Ozirskiej, skrojone na miarę, nieprzemalowane.

Bukiety obszerne, nierówne i „roztrzepane” z różnych gatunków kwiatów, ziół a nawet owoców. Z mocnym akcentem kolorystycznym. Inną opcją jest bukiet jakby zerwany przed chwilą z babcinego ogródka. Delikatny sprawiający wrażenie ulotnego. To propozycje Zbigniewa Dziwulskiego z Kwiaciarni Grasz w Zielone? Męski punkt widzenia na kwiaty może czasami zaskoczyć. Współpraca z florystą jest bardzo ważna. Długie rozmowy o naszych oczekiwaniach, sympatiach i antypatiach owocuje unikalnym klimatem przyjęcia.

Kolor czarny oraz złocenia pojawiają się coraz chętniej w zaproszeniach, dodatkach ślubnych i dekoracjach. Wciąż popularne są minimalistyczne zaproszenia i papierowe dodatki. Kinga i Krzysiek z Krainy Zaproszeń na indywidualne zamówienie tworzą oryginalne projekty. Na podstawie waszego motywu przewodniego, ulubionych kolorów czy pasji tworzą małe arcydzieła, które personalizują wesele. Pamiętajmy, że zaproszenie jest pierwszą informacją dla gości o stylu przyjęcia.

Ślub i wesele to ogrom przygotowań i zaangażowanie wielu osób. Warto zachować wspomnienia na fotografii. Szukając tego jedynego „łapacza chwil” sprawdź portfolio, poszukaj opinii a później spotkaj się na kawie. Fotograf powinien być niezauważalny podczas swojej pracy jednak nie zawsze jest to możliwe dlatego warto abyście czuli się swobodnie w swoim towarzystwie. Na niezobowiązującym spotkaniu sprawdzicie czy „nadajecie” na podobnych falach. Co przełoży się na naturalność zdjęć. Pozytywną atmosferę na plan zdjęciowy wprowadza Marta Żurawska, fotograf z zamiłowania, której zdjęcia możecie oglądać przy okazji tej sesji.

Joanna Łukasik-Komoszyńska – konsultant ślubny z wieloletnim doświadczaniem.