Top trendy w modzie męskiej

Moda męska nie jest kapryśna i nie zmienia się w tak szybkim tempie jak moda damska. Warto śledzić to co dzieje się w trendach mody męskiej, ale należy pamiętać o umiarze. Wybierać dla siebie to nam się podoba i w czym czujemy się dobrze.
Moda męska zmieniła się na przełomie kilku sezonów. Wybrałam te elementy, które zwróciły moją szczególną uwagę.

 

Sezon wiosna-lato 2018 z pewnością będzie należał do pasów i prążków.

10paskiPionowe pasy i prążki kojarzą się głównie z klasyczną modą biznesową (koszula lub garnitur w prążek), w tym sezonie mamy bardziej casulaową interpretację tych wzorów. Najbardziej popularnym motywem będzie prążek typu „pinstripe”, czyli cienka, symetrycznie rozstawiona linia, która dotychczas była zarezerwowana dla garniturów. Prążki te odnajdziemy w najnowszych kolekcjach wiosennych. Do wyboru z tym wzorem są spodnie, marynarki, płaszcze a także akcesoriach np. szaliki.

Dres elegancki jest. Brzmi jak oksymoron, niemej jednak to warty uwagi trend.

3Od jakiegoś czasu w świecie zauważalna jest tendencja do rozluźnienia i odciążania formalności eleganckich ubrań (choć moim zdaniem nie opanowaliśmy jeszcze zasad tych pierwszych). Ubrania formalne mogą być wystylizowane w nieformalny, casualowy styl. Obecny sezon to łączenie w jednym ubraniu bardzo skrajnych cech, a mianowicie sportowych i eleganckich. Stąd definicja „elegancki dres”. Spodnie z eleganckiej wełny,  a dla przełamania wykończone pasem ze spodni dresowych (elastyczna guma plus wiązanie na sznurek).

Kolorowe garnitury to kolejny bardzo wyrazisty trend dedykowany odważnym mężczyznom. Garniturowe komplety jeszcze nigdy nie złapały tyle koloru! Od energetycznych pomarańczy i fioletów przez pudrowe róże i niebieskości, aż po klasyczne czerwienie i zielenie.Wcześniej królowały printy, a teraz rządzi jedna, mocna barwa.

 

 

2Zamsz, czyli nowa druga skóra.

Kolejnym bardzo mocnym trendem zauważalnym jest zamsz lub jego imitacja. Wykorzystywany jest w kurtkach, bomerkach, płaszczach, marynarkach. Kolorami dominującymi są odcienie ziemi czyli brązy, zielenie, khaki.

Bardzo mocny sprany jeans.

5W modzie mamy wielki powrót do stylu lat 90'. Jasny jeans był nie tak dawno synonimem kiczu i złego gustu, a teraz wraca w wielkim stylu, nie tylko na wybieg. Moda na jasnobłękitne jeansy szybko stała się passe, ale teraz jeasny wracają do łask i jest to jeden z najbardziej widocznych trendów na sezon wiosna-lato 2018. Pozostając przy jeansach, mam dobrą wiadomość dla zwolenników tego materiału, a mianowicie tego sezonu będzie królował tzw. „jeans total look” oraz tkaniny „jeans look”. Nie są one klasycznym denimem, ale do złudzenia go przypominają. Nawet flanele i len są wykańczane w taki sposób, aby przypominały jeans.

Zainspiruj się i postaw na własny styl.

Najważniejsze jest czerpanie z mody tego co podoba nam się najbardziej i interpretowanie tego na swój styl.

  1. moda 4 wyd podmianabrunellocucinelli.com
  2. fot. berluti.com
  3. fot. tomford.com
  4. fot. brunellocucinelli.com
  5. fot. jcrew.com
  6. fot. tods.com
  7. fot. zara.com
  8. fot. tagliatore.com
  9. http://lamode.info

6Modowy Słownik

styl casual- swobodny, codzienny ubiór

styl formalny- zestawy ubrań służące do oficjalnych spotkań służbowych (biznesmeni, osoby publiczne, politycy)

total look – zestaw ubraniowy w jednym kolorze.