W męskim stylu

Skoro sięgnąłeś po ten artykuł i nie przewróciłeś kartki dalej to znaczy, że chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat wizerunku mody męskiej albo dopiero zamierzasz się z nią zaprzyjaźnić. Jeżeli należysz do grupy drugiej i wahasz się czy dbanie o siebie jest męskie, czy warto zaprzątać sobie głowę tym co masz na sobie, to mam nadzieję że moje argumenty przekonają cię że świetny styl, nienaganny wizerunek to w dzisiejszych czasach konieczność.

Pracuję w zawodzie stylistki już prawie 8 lat, posiadam duże doświadczenie w budowaniu wizerunku zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz setki zadowolonych klientów. Zawsze powtarzam, że wizerunek jest wartością, ponieważ to co mamy na sobie prezentuje nas samych. Jesteśmy oceniani przez pryzmat tego w co jesteśmy ubrani, czy nam się to podoba czy nie. Dobry wizerunek to także dobre samopoczucie, lepsza samoocena i zdecydowanie większa pewność siebie w sytuacjach formalnych oraz prywatnych. Moje doświadczenie wielokrotnie pokazało, że klienci, gdy już złapią „bakcyla”, nie chcą wracać i nie wracają do znoszonych T-shirtów, luźnych jeansów, za dużych spodni. Mają własny świetny styl, który daje im rewelacyjne samopoczucie i pewność siebie.

A teraz do rzeczy. Jak odnaleźć się w setkach kilometrów kwadratowych sklepów z odzieżą? W co warto zainwestować? Jak kupować?Proponuję Ci dwa rozwiązania: umówić się na zakupy ze stylistką bądź wdrożyć moje rady w życie!

Po pierwsze znajdź właściwy rozmiar ubrań, jest on kluczowy. Wielu mężczyzn, ma niestety źle dobraną garderobę pod względem rozmiaru. Jeżeli twoim argumentem jest „bo lubię luźne ubranie”, a jesteś biznesmenem to zawsze będziesz wyglądał nieprofesjonalnie. Odpowiednia długość spodni. Spodnie nie mogą zwijać się na nogawce niczym harmonijka z papieru. Wygląda to niedbale i niepotrzebnie skraca oraz obciąża twoją sylwetkę. Nawet najdroższe i najlepsze ubrania nie będą dobrze wyglądały, jeżeli będą w niewłaściwym dla Ciebie rozmiarze.

Kolejną rzeczą jest odpowiedni dobór kolorów. Zanim zaczniesz wybierać i kupować koszulę w sklepie przymierz dwa lub trzy odcienie jednego koloru koszuli i sprawdź jak twoja cera i twarz wygląda w danym odcieniu. Jeżeli uważasz, że w białej koszuli każdemu jest dobrze, to muszę wyprowadzić cię z tego błędu. Koszula w odcieniu śnieżnej bieli pasuje bardzo niewielu mężczyznom, uwidacznia zmęczenie, zaczerwienie i ziemistość skóry. Odcieni bieli jest kilka: śnieżna, śmietanowa, écru, wybierz tę, która pasuje ci najlepiej.

Stawiaj na klasykę. Elegancja, to nie jest podążanie za trendami. Elegancja to ponadczasowe kolory, fasony, kroje, tkaniny. Zdefiniuj i zbuduj swój styl. Bądź konsekwentny. Wybierz coś co będzie cię wyróżniało (zapach, świetna poszetka...)

 Najważniejsze, jest to aby styl ubierania dopasować do stylu swojego życia. Styl życia, czyli rodzaj pracy i sposób spędzania wolnego czasu. Ubranie to wyzwanie. Podejmiesz wyzwanie czy wolisz swoje luźne, wygodne ubranie?

Zapięty na ostatni guzik.

Marynarka. Zapewne każdy mężczyzna ma ją w szafie, ale czy każdy z was wie o niej coś więcej? Jak nazywają się jej poszczególne elementy? Czy słowo poszetka i brustasza brzmią dla ciebie obco? Czy wiesz kiedy odpiąć guzik w marynarce a kiedy go zapiąć? Przygotowałam dla ciebie poradnik w pigułce: co powinieneś wiedzieć o marynarce.

Marynarka zapinana na jeden guzik. Marynarka sportowa, krótka. Podczas pozycji stojącej (spacer, spotkanie) guzik marynarki jest zawsze zapięty. Gdy siadamy rozpinamy guzik.

Marynarka zapinana na dwa guziki. Podczas pozycji stojącej zapięty jest zawsze tylko jeden górny guzik. Dolny guzik, zawsze pozostaje niezapięty. Gdy siadamy, rozpinamy marynarkę.

Marynarka zapinana na trzy guziki. Jeżeli jest to marynarka jednorzędowa, która posiada zapięcie na trzy guziki to zawsze zapinamy środkowy guzik. W pozycji stojącej górny i dolny zawsze są rozpięte. W pozycji siedzącej rozpinamy całkowicie marynarkę.