5 typów osobowości, którymi warto się otaczać w życiu i biznesie

Odnoszący sukcesy przedsiębiorcy otaczają się inspirującymi ludźmi. Ich postawa jest zaraźliwa i motywuje do działania. Nic nie popchnie cię do budowania czegoś nowego bardziej niż właściwi ludzie w twoim życiu. Uczymy się od innych, pomagamy sobie wzajemnie, wspieramy się, a nawet dla ludzi i dzięki nim prowadzimy swoje firmy. 

Twoją marką jest to, co ludzie mówią o tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju. - Jeff Bezos 

Poznaj 5 typów osobowości, które dobrze mieć w swoim otoczeniu prowadząc firmę:
Fan.
Fan to osoba, która z iskrą w oku wierzy we wszystko co planujesz, co chcesz osiągnąć i o czym marzysz. Dopinguje cię, naśladuje, pomaga. Wynosi na piedestał wszystko co dokonałeś do tej pory, ma także pełne zrozumienie do porażek. Mając w zespole lub wśród przyjaciół takiego fana, wiesz, że jest ktoś kto nawet nie mrugnie, kiedy coś ci nie wyjdzie i zawsze będzie w ciebie wierzyć. To prawdziwe wsparcie i świadomośc, tego, że w najtrudniejszych chwilach nie będziesz sam.

Porządkowy.
Porządkowy ma dużą potrzebę życia w zorganizowanym i uporządkowanym systemie, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Zawsze chętnie sprawdzi niezbędne regulaminy, przepisy. Z każdej strony obejmie opieką to czym się zajmuje, stosując najwyższe standardy. Ogarnia chaos, planuje i wprowadza efektywne systemy i procedury. Myśli o zabezpieczeniach, zawsze jest trzy kroki przed działaczem. Porządkowy jest niezbędny wśród najbliższych współpracowników, to prawdziwy skarb dla biznesu. Może trochę chłodny, ale jednak anioł stróż szeroko pojętego porządku.

Działacz.
Entuzjastyczny, kreatywny, pełen energii działacz już wyrywa się z fotela, żeby wdrożyć w życie nowy pomysł, zanim jeszcze skończy się spotkanie. Nie przepada za planowaniem, jest bardzo kontaktowy i szybki w podejmowaniu decyzji. Łatwo adaptuje się do nowych zmian. Lubi mieć coś do zrobienia. Często jest powstrzymywany lub spowalniany przez porządkowego, ale ostatecznie to on sprawia, że dane przedsięwzięcie zaczyna się realizować. Bo przecież bez działania nic się nie wydarzy. 

Zaczynaj razem z dobrymi ludźmi. Wyłóż im reguły gry, bądź z nimi w ciągłym kontakcie(...). Jeżeli wszystko to będziesz czynił sprawnie, nie może ci się nie udać. - Lew Tołstoj

Organizator.
Specjalizuje się w koordynowaniu wysiłków innych ludzi i kierowaniu nimi. Lubi angażować się w zadania dla grup, od organizowania podróży lub obchodów okolicznościowych po nadzorowanie szczegółów projektu. Ich dużą zaletą jest zdolność do sprawnego researchu, szybkich decyzji, wielozadaniowości. Człowiek torpeda, ale z głową na karku! Takie połączenie porządkowego z działaczem, chociaż organizator tudzież ogarniacz, ma wszystko zaplanowane i pod kontrolą.

Azyl.
Osoba, która utożsamia się ze spokojem, zatrzymaniem. Utożsamiasz ją z domem. To osoba, która jest niezmienna, kiedy życie wokół szaleje. Kiedy ponosisz porażki i popełniasz błędy, jak również kiedy wspinasz się na kolejne szczyty, ona trzyma w pionie cały kręgosłup czy to życia prywatnego, czy pracy.