5 RZECZY, O KTÓRYCH POWINIENEŚ WIEDZIEĆ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ

Własna firma to marzenie wielu osób. Bycie szefem dla samego siebie i innych, wdrażanie pomysłów i zarabianie na realizacji swoich pasji... Czy jednak naprawdę tak to wygląda? Większość przedsiębiorców, którym udało się przetrwać na rynku, zdawało sobie sprawę z wyzwania, jakie ich czeka i przygotowali się na to. Wiedzieli, że będą musieli ciężko pracować przy skromnym budżecie i stawić czoła nieprzespanym nocom. Jeżeli jesteś aspirującym przedsiębiorcą, poznaj 5 faktów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć w świecie biznesu.

 

1. Prowadzenie firmy to nieustanna praca i doskonalenie się.

W swojej branży staraj się być o krok dalej niż konkurencja. Dbaj o swoją wiedzę, rozwijaj się, szukaj nowych rozwiązań, testuj, prowadź badania rynkowe i odpowiadaj swoją ofertą na potrzeby klientów. Chcesz odnieść sukces? Bądź ekspertem. Spraw, aby nazwa twojej marki była naturalną myślą konsumencka kończącą zdanie 'Zapytam u ...”, „Na pewno mają to w...”, „Idźcie do...”.

2. Rynek jest duży i gęsty, tylko odpowiednie działania marketingowe pomogą ci utrzymać się na powierzchni.

Poczta pantoflowa nie jest długoterminową, szeroką i stabilną formą reklamy. Nie ma znaczenia, jak dobry jest twój produkt lub usługa, jeśli większość potencjalnych klientów nie wie o jej istnieniu! Pośród dziesiątek tysięcy nowych stron internetowych dziennie, a także marek w skali globalnej, klienci nie trafią na twoje usługi przypadkiem. Przedsiębiorcy wiedzą, że muszą walczyć nie tylko o zdobycie udziału w rynku, ale także o utrzymanie go. Inwestuj w marketing i bądź na bieżąco w aktualnych rozwiązaniach i prognozach.

3. Planowanie polega na przygotowaniu się na przyszłość, a nie na jej przewidywaniu.

Planowanie musi być ciągłą aktywnością w firmie, opartą na aktualnych, dokładnych informacjach oraz domysłach na temat przyszłych zmian. Planowanie powinno skupić się na tym, co ważne, co chcemy osiągnąć oraz jak zareagować na konsekwencje nadchodzących zmian. Planowanie to przede wszystkim przygotowywanie się na różne warianty rozwoju sytuacji. Pamiętaj, że plany muszą być realne, ale nigdy nie zakładaj ich stuprocentowej przewidywalności, ponieważ przedsiębiorstwo jest zawsze narażone na czynniki ekonomiczne, gospodarcze i społeczne, na które nie masz wpływu.

4. Czas jest cenniejszy niż pieniądze.

Czasu nie da się „zarobić”. Doba a zawsze 24 godziny, a w ferworze pasji i biznesowego bakcyla łatwo zapomnieć o tym, że dzień nie jest z gumy i trzeba wygospodarować w nim czas na inne aspekty życia. Chociaż szczególnie pierwsze lata firmy są wymagające, od początku ustal czas, w którym znajdziesz chwilę na regenerację, odpoczynek, rodzinę. Naucz się zarządzać sobą w dostępnym czasie, tak, aby własny biznes i życie prywatne rozwijały się w harmonii.

5. Porażka to nie koniec świata.

Bycie u steru nieudanego biznesu nie jest oznaką osobistego niepowodzenia. Jeżeli jesteś stworzony do bycia przedsiębiorcą, ta lekcja będzie ważnym krokiem w znacznie dłuższej podróży. Wzbogacony doświadczeniem, z większą pokorą i nowym planem, zwiększysz szansę na odniesienie sukcesu w następnym przedsięwzięciu. Daj sobie czas na regenerację i analizę, a potem uważnie obserwuj swoje pomysły na biznes, zanotuj te obiecujące z prototypowymi planami biznesowymi i ruszaj dalej z podniesioną głową. Thomas Edison zapytany o wiele tysięcy niepowodzeń, które popełnił, próbując stworzyć żarówkę, powiedział: "Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10.000 sposobów, które nie zadziałają. ".