Pracodawco. Wsparcie młodych warunkiem Twojego sukcesu.
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie realizując Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) na terenie województwa lubelskiego zaprasza Pracodawców do aktywnego włączenia się do realizacji projektów, kierowanych do osób młodych w wieku 15-29 lat, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują (tzw. młodzież kategorii NETT) poprzez tworzenie miejsc stażowych i miejsc pracy.
Projekty realizowane w ramach PO WER wspierają Pracodawców. Skorzystaj i zobacz na jakie wsparcie możesz liczyć zatrudniając osoby młode:
Staż - tworzenie miejsc stażowych:
- w okresie stażu osoba młoda otrzymuje stypendium stażowe od Beneficjenta realizującego projekt, co wiąże się z brakiem ponoszenia kosztów wynagrodzenia przez Pracodawcę,
- dodatkowo osoba młoda może liczyć na zwrot poniesionych kosztów związanych z dojazdem na staż, co przyczynia się do tego, że odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy już nie stanowi problemu,
- każda osoba młoda przed stażem uczestniczy w szkoleniu związanym ze stanowiskiem pracy,
- Pracodawca ma możliwość przyjąć na staż w tym samym czasie kilku uczestników na okres od 3 do 6 miesięcy.
Bon zatrudnieniowy/ zatrudnienie z dofinansowaniem (18 miesięcy) - przyznawany osobie młodej przez urząd pracy i stanowi gwarancję zrefundowania Pracodawcy kosztów (ok. 800, 00 zł) związanych z wynagrodzeniem nowego pracownika przez okres 12 miesięcy.
Prace interwencyjne - zapotrzebowanie na prace interwencyjne Pracodawca zgłasza do urzędu pracy, określając wymagania co do osoby, którą chce zatrudnić, okres prac interwencyjnych to najczęściej 9 miesięcy; za pierwsze pół roku pracodawca dostaje dofinansowanie, kolejne 3 miejące finansuje samodzielnie.
Szkolenia indywidualne dla przyszłych pracowników - szkolenia organizowane w ramach umów szkoleniowych, gdzie nabywane są nowe kwalifikacje wymagane przez Pracodawców od kandydatów do pracy. Pracodawca nie ponosi kosztów szkoleniowych.
Bon szkoleniowy – gwarantuje skierowanie na wybrane szkolenie wraz z opłaceniem kosztów ponoszonych w związku z podjęciem szkolenia, a Pracodawca pozyska młodego wyszkolonego pracownika.
Zapraszamy do kontaktu z Punktem informacyjnym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Wydziału Realizacji PO WER
ul. Lubartowska 74 A, I piętro, pokój 100
tel. (81) 46 35 349, 605 903 493
e-mail: power@wup.lublin.pl
http://power-wuplublin.praca.gov.pl