Od resetu do rozwoju

Istnieją dwa skrajne podejścia do covid-19. Jedni z nas uznają, że to przeszłość, inni żyją widmem czwartej fali. Jedno jest pewne – pandemia miała i ma realny wpływ na funkcjonowanie gospodarki, czego skutki odczuwają przede wszystkim firmy z sektora MŚP.

 

Wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom mikro i małych firm, ale także odważnych osób rozpoczynających przygodę z prowadzeniem własnej firmy w tym specyficznym czasie, Lubelski Klub Biznesu zorganizował konferencję #BiznesForum. Partnerem wydarzenia był Bank Pekao S.A., który w „Raporcie o sytuacji mikro, małych i średnich firm w roku 2020 Banku Pekao S.A.” pisze: „Wpływ koronawirusa na polski sektor MŚP jest ogromny. 57% respondentów uważa, że pandemia zagraża działalności firmy (wobec 38% w Europie i 39% na świecie). 37% polskich MŚP stwierdziło, że sytuacja epidemiczna miała silny wpływ na działalność firmy”.

Dlatego tak istotna jest wymiana doświadczeń i budowanie lokalnej społeczności biznesu. Forum stworzyło doskonałe miejsce do zainicjowania takich działań. Było także miejscem wzajemnego wsparcia, inspiracji i wymiany doświadczeń w zakresie innowacji, finansowania przedsiębiorstw, budowania efektywnie działających zespołów, zatrudniania pracowników, korzystania z usług bankowych, wdrażania marketingu internetowego, aktualnych zmian prawnych, a także wprowadzania RODO oraz strategii biznesowych. Podczas forum wystąpili lokalni eksperci, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą inspirowali i doradzali.

#BiznesForum możecie oglądać na kanale YouTube: Stowarzyszenie LKB.

Zapraszamy Was do wspólnego wpływania na realną sytuację biznesową we współpracy z Lubelskim Klubem Biznesu. Rozmawiając każdego dnia z przedsiębiorcami, LKB diagnozuje i odpowiada na ich potrzeby. Taką odpowiedzią są programy rozwojowe, których motywem przewodnim jest wymiana doświadczeń uczestników. Obecnie LKB realizuje Akademię Przywództwa i Akademię Lean. Jesienią rusza kolejna edycja Akademii Mentora. LKB rozpoczyna także pionierski projekt integrujący i wspomagający pracowników HR z Lubelszczyzny, aby zatroszczyć się o tak ważny i kluczowy dział jakim w każdej firmie jest właśnie HR – inauguracja programu nastąpi na zbliżającym się IV Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Sylwia Kuś
Dyrektor LKB