Piękny uśmiech dla każdego
Każdy z nas lubi się uśmiechać. Nie każdy jednak może cieszyć się pięknym uśmiechem. Przeszkodą często są zęby, których wygląd lub kolor pozostawia wiele do życzenia. Twój problem pomogą rozwiązać specjaliści z gabinetu Prestige Stomatologia w Lublinie. Tam masz szansę na odzyskanie pełnego uśmiechu.
Jeśli Twoim problemem jest problem z uzębieniem lub jego brakiem pomyśl o implantach, które pozwolą na ponowne cieszenie się pięknym uśmiechem.
- Ekstrakcja zębów nie zawsze oznacza , że co najmniej przez kilka dni będziemy musieli chodzić z ubytkami w uzębieniu – mówi dr Janusz Sykut. - W większości przypadków jest możliwość wprowadzenia implantu od razu i przykręcenia korony na stałe. Jest to ważne zwłaszcza, gdy istnieje konieczność usunięcia zęba przedniego. Kiedyś był to duży dyskomfort dla pacjenta, teraz podczas jednej wizyty możemy ząb usunąć i w jego miejsce wprowadzić implant zęba.
Nowoczesna implantologia pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Zabieg, w czasie którego wstawiane są implanty wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może obejmować implantację w bezzębiu, kilku brakach bądź pojedynczym ubytku w uzębieniu. Odbudowa zębów w oparciu o implanty dentystyczne jest kilkuetapowa. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Ceny wstawienia implantów są bardzo atrakcyjne, szczególnie, gdy bierzemy pod uwagę relację ceny leczenia do uzyskanych korzyści, z których główną jest znaczna poprawa jakości życia – zarówno od strony funkcjonalnej jak i estetycznej.
- w trakcie implantacji natychmiastowej(korzeń po usunięciu natychmiast zastępowany jest implantem stomatologicznym) w większości przypadków stosuje się koronę tymczasową przykręconą do implantu– dodaje dr J. Sykut. - Dopiero po całkowitym wygojeniu wykonywany jest docelowy ceramiczny długoczasowy ząb. Jednak pacjent ma ten komfort, że od razu ma uzupełniony ubytek.
Dzięki nowoczesnym technikom regeneracyjnym kości i tkanek miękkich istnieje możliwość wprowadzenia implantu w miejsce, w które wcześniej nie było to możliwe.
Zanim stomatolog zainstaluje implanty, najpierw musi ocenić stan jamy ustnej, obszar implantacji i ustalić plan leczenia i kolejność postepowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu wszczepów należy zrobić RTG lub tomografię komputerową całego uzębienia, wyleczyć pozostałe zęby i usunąć te które nie kwalifikują się do leczenia. Zęby trzeba też dokładnie oczyścić z osadu oraz zniwelować wszelkie istniejące w jamie ustnej ogniska zapalne.
Instalacja implantów odbywa się bez bólu.
- Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, takim samym, jak zwykłe leczenie stomatologiczne – dodaje J. Sykut. - Zrastanie się tytanowej śruby z kością trwa zwykle ok. 3-4 miesięcy w kości żuchwy i ok. 6 miesięcy w szczęce. W tym czasie ważne jest, aby implant nie był poddawany nadmiernym przeciążeniom. Pacjent trzymuje adekwatną do sytuacji rozwiązanie tymczasowe, które zamaskuje brak zęba i pozwoli na codzoienne komfortowe funkcjonowanie.
Kiedy mam pełny uśmiech i nie potrzebna nam implantologia, warto zadbać o odpowiedni kolor naszych zębów. Biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Specjaliści z Prestige Stomatologia i na to mają doskonałe sposoby.
- U nas można skorzystać z wybielania zębów – mówi dr Przemysław Kleinrok. - Po dokładnym i całościowym badaniu stomatologicznym, przeprowadzeniu zabiegów profilaktycznych i uzyskaniu zgody pacjenta, zabieg wybielania rozpoczyna się od założenia koferdamu lub światłoutwardzalnej maski dziąsłowej (potocznie nazywanej płynnym koferdamem), np. Opal Dam firmy Ultradent, w celu zabezpieczenia tkanek miękkich. Jest to bezwzględnie konieczna ochrona dziąseł przed podrażnieniem. Następnie wargowe powierzchnie zębów pokrywa się żelem wybielającym i aktywuje specjalnie przeznaczoną do tego celu lampą halogenową, laserową, LED lub plazmową.
Światło pełni rolę katalizatora żelu wybielającego. Po upływie zaleconego czasu za pomocą ssaka usuwa się nałożony żel i powtarza procedurę jeszcze raz lub dwukrotnie zależnie od zaleceń producenta. Na koniec usuwa się ostatnią porcję żelu, płucze powierzchnię zębów i zdejmuje koferdam. Pacjent otrzymuje ustne i pisemne zalecenia pozabiegowe łącznie z nakładkami do wybielania, które będzie wykorzystywał w przyszłości do korekt odcienia. W razie wystąpienia nadwrażliwości zębów lub podrażnienia dziąseł powinien skontaktować się z gabinetem.
- Największą zaletą wybielania środkami o wysokich stężeniach jest natychmiastowość uzyskiwanych rezultatów – dodaje P. Kleinrok. - Jest to bardzo pożądane u pacjentów, dla których przestrzeganie systematycznego noszenia nakładek ze środkiem wybielającym jest uciążliwe lub które chcą uzyskać natychmiastowy efekt.
Procedura wybielania zębów trwa około godziny, czasami półtorej. Jeśli przy pierwszym zabiegu nie uzyska się optymalnego efektu wybielania, może być konieczne powtórzenie zabiegu.
- Potrafimy każdemu przywrócić piękny uśmiech – dodaje P. Kleinrok.
AM