Jakie książki o inwestowaniu warto przeczytać na początek?

Mądre inwestowanie pieniędzy jest czasach dość skomplikowane – szczególnie dziś. Dla wielu osób jest to jednak jedyne wyjście, aby nie stracić w związku z rosnącą inflacją swoich oszczędności. Każda inwestycja łączy się jednak z ryzykiem, dlatego najlepiej jest mieć odpowiednią wiedzę, która umożliwia jak największe obniżenie ryzyka związanego z inwestowaniem. Taką wiedzę można czerpać na wiele sposobów, jednak szczególnie polecane jest czytanie książek. Spowodowane jest to tym, że właśnie ród książek można znaleźć najwięcej przydatnych informacji, ponieważ często są pisane przez ekspertów z dziedziny inwestowania. W dalszej części podpowiemy, jakie książki o inwestowaniu są szczególnie warte uwagi dla początkujących inwestorów.

Książki Warren’aBuffett’a 

Warren Bufet jest znanym inwestorem, który działa już od wielu lat na rynku. Obecnie należy do jednych z najbogatszych amerykanów, a swoją fortunę udało mu się zdobyć właśnie dzięki mądremu inwestowaniu. O jego historii inwestycyjnej można mówić bardzo dużo, jednak na szczęście powstało wiele książek, które spisują rady na temat inwestowania, które daje sam Buffett.

Szczególnie godna polecenia wydaje się książka pod tytułem „The Essays of Warren Buffett”. Jest to dzieło spisane przez Buffet’a z pomocą Lawrence’a A. Cunningham’a. To, co mocno wyróżnia tę pozycję to to, że zawiera ona bezpośrednie porady związane z inwestowaniem, jednak są one rozszerzone o bezpośrednie przemyślenia Buffett’a. Oczywiście o samym Warrenie Buffecie powstało znacznie więcej publikacji i praktycznie każda może wprowadzić coś ciekawego do waszego postrzegania inwestowania. 

„Pieniądze albo życie”

Kolejną publikacją, którą możemy polecić każdemu kto chce dowiedzieć się czegoś o inwestowaniu, jest książka pod tytułem „Pieniądze albo życie”. Skupia się ona na przedstawieniu w dziewięciu krokach tego, co może a robić, aby lepiej zarządzać swoimi finansami.

Książka została napisana przez Vicki Robin, która znana jest głównie z tego, że przemawia o ważnych rzeczach dla społeczeństwa.  W swojej książce na temat finansów stara się uświadomić społeczeństwo jak w prosty sposób można pomnożyć swoje oszczędności. Jest to więc publikacja stworzona z myślą o ludziach, którzy nie mają totalnie pojęcia o inwestowaniu, dlatego szczególnie polecana jest na start.

2książki 2

„Gdzie rosną pieniądze”

Kolejna książka na temat inwestowania została napisana przez polkę. Joann’aDymn’a w swojej książce „Gdzie rosną pieniądze” stara się pokazać jak w prosty sposób lepiej zarządzać domowymi finansami. Pokazuje także, że  da się zdobyć dodatkowe finanse w naprawdę prosty sposób. To również lekka i prosta w czytaniu książka, która pokazuje, jak należy myśleć o finansach. Jeżeli wiec ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem, to właśnie ta książka jest idealna na początek.

 3książki 3

„Finansowy Ninja”

Książka Michała Szafrańskiego pod tytułem „Finansowy Ninja” została stworzona z myślą o tym, aby uzupełnić braki wiedzy na temat mądrego posługiwania się finansami. W bardzo przystępny sposób opowiada również o zagrożeniach, które mogą spotkać nasze pieniądze. Oznacza to więc, że dzięki tej książę można poszerzyć wiedzę na temat rzeczy, których nie powinno się robić z finansami. Dzięki temu nawet niedoświadczone osoby po przeczytaniu tej książki nabędą podstawową wiedzę, która pomoże im zmniejszyć ryzyko niepowodzenia inwestycji. 

Każda z przedstawionych wcześniej książek na temat inwestowania zawiera przydatną wiedzę, dla ludzi chcących lepiej zarządzać finansami. Przedstawione pozycje są jednak skierowane do osób niemających kompletnie pojęcia o inwestowaniu. Osoby bardziej doświadczone powinny natomiast szukać wiedzy w specjalistycznej literaturze. 

4książki 4