ONE TO ONE NIGHT FIGHT- TAKIEGO WYDARZENIA W LUBLINIE JESZCZE NIE BYŁO!

Krew, pot, łzy szczęścia i gorycz porażki. 100% testosteronu na ringu. A wszystko otoczone atmosferą walki i zdrowej rywalizacji. Tak można podsumować pierwszą galę kickboxingu One to One Night Fight, która odbyła się 16 marca w Klubie 30 przy ulicy Jasnej 7 w Lublinie.

 

Pojedynki na gali odbywały się pod hasłem Lublin vs. Reszta Polski. Najlepsi fighterzy z Lubelszczyzny walczyli z przeciwnikami reprezentującymi kluby sportowe m.in. z Łodzi, Międzyrzecza Podlaskiego, Ząbkowic Śląskich, Warszawy. Po 7 pojedynkach Lublin pokonał Resztę Polski 6:1. Była to totalna dominacja zawodników Rafała Murata z Fight Gym Lublin. Jedynym zawodnikiem, który pokonał zawodników z Koziego Grodu był Dariusz Fedor, pochodzący z Białej Podlaskiej 20- latek reprezentujący BKKK Wataha Szkoła Sztuk Sportu i Walki.

Widowisko rozpoczęło się o godzinie 15. Na początku, zgromadzeni goście obejrzeli pokaz pole dance w wykonaniu Adrianny Smoczyńskiej. Następnie wszystkich przybyłych przywitali Rafał Murat i Agnieszka Turowska, organizatorzy wydarzenia.

Pierwszą walką było starcie Michała Wołosiuka z Przemysławem Pałachniukiem. Zwycięzcą okazał się pochodzący z Lublina Wołosiuk. Kolejny pojedynek odbył się między Adrianem Stasiakiem, reprezentującym łódzki Fight Fabric Chalenge a Norbertem Flisem trenującym w Fight Gym Lublin. Po tym pojedynku Lublin wygrywał już 2:0 z Resztą Polski. W trzeciej walce zmierzyli się ze sobą Piotr Wielkopolan i Michał Krupa. Krupa zapewnił Lublinowi wygraną. Po tym pojedynku publiczność nie miała już wątpliwości kto jest lepiej przygotowany fizycznie i mentalnie do całego meczu.

W następnej walce Lublin musiał uznać wyższość zawodnika z Białej Podlaskiej: Dariusz Fedor pokonał Jakuba Kwaśniewskiego. Piąty pojedynek odbył się pomiędzy Dominikiem Śledziem a Kamilem Kotkiewiczem, który otrzymał niesamowity doping ze strony publiczności. Mówi się, że ściany pomagają gospodarzom- tak było i tym razem. Kotkiewicz zwycięsko zakończył swój pojedynek.

Po krótkiej przerwie muzycznej, wystąpili zawodnicy w większej kategorii wagowej do 75 kg. W szóstej walce, swoje umiejętności zaprezentowali Jakub Mysur i Bartosz Guz. Wygrana Bartosza Guza potwierdziła dominację lubelskich zawodników tego wieczoru. Dominik Parol z Warszawy i Maciej Guz z Lublina to zawodnicy 7 starcia. Jednogłośną decyzją sędziów, zwycięzcą tego pojedynku został zawodnik z Lublina.

Przedostatni pojedynek Przemysława Walkowa z Bartkiem Wydrą został uznany za nieodbyty ze względu na kontuzję Walkowa na początku pojedynku.

Walką wieczoru, w której stawką był pas zawodowego Mistrza Polski K1 Rules Polskiego Związku Kickboxingu, było starcie pochodzącego z Lublina, 21-letniego Konrada Delekty, obecnie reprezentującego Gym - Fight Wrocław ze Szczepanem Stawiarskim, 29- latkiem walczącym dla Palestry Warszawa. Ostatni pojedynek Gali był wyrównany i emocjonujący. Delekta stosował kombinacje i niskie kopnięcia. Stawiarski świetnie pracował w obronie. Wspierająca Lublinianina publiczność dodawała mu sił. Drugą rundę Stawiarski rozpoczął agresywnie od mocnego high kicku. Następnie inicjatywę przejął już Delekta. Ostatnia runda to dominacja 21-latka, który jak w „transie” atakował reprezentanta stolicy. Po 3 rundach, sędzia ogłosił wygraną Konrada Delekty, który oficjalnie został zawodowym Mistrzem Polski K1 Rules w kategorii wagowej - 86 kg.

54525231 2116263201792987 2981380238899937280 o

Ze względu na ogromne zainteresowanie i „głód” kickboxingu w Lublinie, organizatorzy zapowiadają kolejną galę, która ma odbyć się jeszcze w tym roku.