Recenzja książki: Jak zarobić (duże) pieniądze?

Czy to kolejny poradnik? Niekoniecznie. Sam autor we wstępie przyznał sie do tego, że tytuł książki powstał trochę ironicznie i z przekąsaem, a Felix Dennis nie spodziewał się, że książka zostanie odebrana tak bezpośrednio i stanie się takim hitem. Przez wielu ludzi uznawana jest za jedną z podstawowych lektur związanych z zarabianiem. Napisana w sposób bezpośredni i zabawny - czasem prześmiewa, czasem uczy, a czasem prowokuje. W końcu w marcu 2019 pojawiła się w wersji polskiej. 

Co ciekawe, pomimo mijających lat, zupełnie nie straciła na ważności, wręcz przeciwnie, wiele zawartych w niej lekcji i sposobów myślenia warto przypomnieć właśnie teraz, we współcześnie zapędzonym świecie. 

Jej autor, Felix Dennis, urodził się w 1947 roku w Anglii. Jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. Pochodził z niezbyt zamożnej rodziny, a w domu, w którym się wychował, nie było elektrycznośći, ani toalety. Mimo wielu przeciwności w życiu, odniósł sukces. Za życia był filnatropem, poetą i wydawcą. Zbił fortunę 500 milionów funtów, co uplasowało go wysoko w rankingu najbogatszych przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii. Ta książka, to podsumowanie 88 rad, związanych z kroczeniem po "wąskiej ścieżce do bogactwa", w których autor porusza kwestię związane z samymi finansami, wydawaniem, oszczędzaniem, inwestowaniem, pozyskiwaniem środków, start - upami, zarządzaniem i budowaniem zespołów oraz wiele innych.