Recenzja książki: Siła przedsiębiorczości, siła upadku. Daymond John

Ta książka to ciekawe połączenie historii sukcesu autora, konkretnych wskazówek biznesowych oraz inspirujących historii ludzi, którzy na swojej biznesowej drodze napotkali trudności, ale dzięki swojemu podejściu i pracy w końcu zaczęli odnosić sukcesy. 

 

Autora, Daymonda Johna możemy nazwać seryjnym przedsiębiorcą. Swój pierwszy sukces zbudował rozwijając odzieżową markę FUBU, która stała się popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jest dostępna na całym świecie. Kolejne sukcesy biznesowe zaowocowały nie tylko pieniędzmi, ale też zaproszeniem Daymonda do grona pięciu jurorów w telewizyjnym show „Shark Tank”, w którym ocenia projekty biznesowe początkujących przedsiębiorców, ale też w nie inwestuje.
Jego historia życiowa, jest niezwykle podobna do wielu historii osób zgłaszających się do programu. Daymond wywodzi się z biednej dzielnicy, w której łatwiej było spotkać dealera narkotyków niż przedsiębiorcę. W jego domu pieniądze zawsze były zasobem deficytowym i to zbudowało w nim ogromną motywację, pomysłowość oraz wpłynęło na jego podejście do biznesu.
„Siła przedsiębiorczości, siła upadku” to książka o tym, jak możesz działać, nawet jeśli wydaje ci się, że nie masz żadnych zasobów. Co więcej w książce przedstawiane są liczne przykłady, że takie podejście jest równie przydatne, kiedy masz już pieniądze i inne środki, ale nadal działasz z podejściem ograniczonych zasobów.