I co polecamy? Biuro Podróży Ellada

Duży kawałek zimy już za nami i chyba większość z nas się cieszy. Osobiście jako osoba bardzo ciepłolubna odczuwam już ogromne zmęczenie zimą i brak witaminy D! A jak wiadomo witamina D najlepiej i najszybciej wchłania się z promieni Słonecznych. Jednak do lata jeszcze wciąż daleko, dlatego namawiam i polecam uwolnić się od zimy jeszcze teraz i poczuć tę przyjemną zmianę temperatur.Marzec to bardzo dobry termin na prawdziwe lato w Emiratach, Omanie i oczywiście w Egipcie. I cieplutko, i bardzo słonecznie, i ciepłe morze. Kierunki z bezpośrednim przelotem, a czas przelotu to 4-6h. Warto wybrać się na plaże i na zwiedzanie tych ciepłych, ale jeszcze nie tak bardzo upalnych kierunków.
Natomiast miłośników zdecydowanie wyższych temperatur wysyłamy w tej chwili do Kenii i koniecznie polecamy wybrać się na safari, do Gambii i Tanzanii. Wspaniały kierunkiem w tym okresie jest Kuba, zarówno na leniwe plażowanie, ale także a wręcz koniecznie na zwiedzanie, bo to przyjrzenie się z bliska mieszkańcom, jak i życiu, jakie tam nadal wiodą, odda klimat tej wspaniałej karaibskiej wyspy. Dużą popularnością cieszą się właśnie wycieczki 7+7, a zatem połączenie zwiedzania z wypoczynkiem all inclusive. Podobnie Meksyk i przepiękny kolor oceanu – wspaniałe dobrej klasy hotele, ale i wspaniałe miejsca, które koniecznie należy zwiedzić, wybierając się na tak odległy kontynent.

SLONIEDepositphotos 20386443 xl 2015
W marcu również wysyłamy wielu klientów na Dominikanę. Tam głównie na wypoczynek, ale również należy zaplanować wycieczki fakultatywne na miejscu m.in. na rajską wysepkę Saonę lub na północy Dominikany ostatni moment na obserwację z bliska wielorybów Humbaków w Zatoce Samana, które przypływają na chwilę (styczeń – marzec) w ten region wyspy na rozród i gody, z uwagi na płytkie i ciepłe wody zatoki.
Ogromną popularnością w tym miesiącu cieszy się również rajski Zanzibar – ocean mieniący się wszystkimi odcieniami turkusu i biały piasek plaż. Ostatni charter wylatuje 10 kwietnia, a później kierunek powróci latem.
W Europie natomiast o tej porze roku szczególnie zwracam uwagę i gorąco polecam wyjazdy na portugalską wyspę Maderę. Powód szczególny, gdyż jest to przede wszystkim wyspa przepiękna przyrodniczo, a w tym okresie ten ogromny ogród botaniczny na Atlantyku kwitnie! Choć na Maderze troszkę kiepsko z piaszczystymi plażami to tuż obok znajduje się maleńka wyspa Porto Santo, która to słynie przede wszystkim z pięknej piaszczystej 9-kilometrowej plaży! Rejs promem z Madery trwa około 2,5h.

A skoro Atlantyk to jak najbardziej w marcu również wszystkie wyspy kanaryjskie. Coraz więcej słońca i dni dłuższe, dużo możliwości do zwiedzania. Każda wyspa różni się od siebie i warto wiedzieć, że można, będąc np. na magicznej Lanzarote w ciągu 30 minut dopłynąć na zupełnie inną Fuerteventurę. Z Teneryfy natomiast polecam koniecznie odwiedzić zieloną La Gomerę.
Marzec to również dobry termin na kierunek Izrael, Jordania- latem są tam ogromne upały i zwiedzanie staje się dosyć męczące, a dla wielu turystów z powodów zdrowotnych wiosna to właśnie termin idealny na wycieczki poznawcze! Ruszają też pierwsze wycieczki objazdowe autokarami do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji czy Francji!

Dużo przyjemniejsze temperatury są także na Cyprze i w Turcji. I bardzo dobre ceny przy ofertach ekskluzywnych hoteli, które latem będą trzykrotnie droższe!
I chyba najprzyjemniejsza informacja oraz jedno z częściej zadawanych pytań: kiedy przyjść po dobre last minute? Tuż po terminie ferii zimowych, a przed – późno w tym roku wypadającą — Wielkanocą i drogim zazwyczaj długim weekendem majowym. Czyli odpowiedź to: MARZEC. Idealny okres na złapanie oferty w bardzo dobrej cenie, czyli prawdziwe LAST MINUTE. Gdzie w cenie jednej osoby udaje nam się wysłać na wycieczkę dwie!
Joanna Zięba

Biuro Podróży Ellada

Lublin, ul. Chopina 5, Parczew, ul. Kościelna 22

www.ellada.pl