Kalendarium turystyczne (urlopowe)

Zazwyczaj z nowy rokiem wyznaczamy sobie różne cele i planujemy. Jeśli zatem w ubiegłym roku nie podjęliście Państwo decyzji o planach związanych z wypoczynkiem to zachęcam by jednak urlopy zaplanować już teraz. Pierwsze dni roku tuż po sylwestrze a jeszcze przed feriami – ten okres dotąd charakteryzował się tym, że zawsze można było trafić jakieś extra last minute. W tym roku, niestety. „szału nie było”. Ceny nie spadły spektakularnie co oznacza, że jest ciągły popyt na wyjazdy nawet w tzw. „niechodliwych” terminach.

 

Ale styczeń i luty to przede wszystkim FERIE i jak co roku obserwujemy duże zainteresowanie wyjazdami w tym okresie. Ci klienci, którzy pomyśleli o tym wcześniej mogą spać spokojnie. Natomiast podróżnicy, którzy zostawili  decyzję na ostatnią chwilę muszą się liczyć z dosyć ograniczoną ofertą. Miejsc ubywa z dnia na dzień, popularne hotele w większości zarezerwowane lub drogie. Ale to nie oznacza, że nie mamy co zaoferować. Zarówno  jeśli chodzi o wyjazdy narciarskie jaki i wyjazdy po ciepełko. Klienci w tym roku najczęściej rezerwują ferie w Egipcie i Emiratach bo najbliżej i najcieplej! Ale mamy też sporo rezerwacji na Riwierę Turecką! Ceny  5* hoteli z all inclusive to koszt +/- 1200zł/os za tydzień z przelotem! Z pogoda może być jeszcze różnie. Ferie w naszym województwie są późno  (11-24 luty) więc w Turcji już powinno być dość przyjemnie. Są szanse nawet na temp powyżej 20C! Jako ciekawostkę dodam ze zimą do Turcji wylatują z Okęcia aż 3 chartery tygodniowo!Lada moment też pojawią się promocje First Minute (FM) na ofertę Zima 2019/2020!

Marzec. Mogą pojawić się ciekawe oferty last minute bo tuż po feriach a przed kolejnymi świętami (Wielkanoc 21-22 kwietnia) i przed długim weekendem majowym. Wiosną szczególnie polecamy klientom przepiękna kwitnącą Maderę!! Wyspa – ogród botaniczny! Zwracam też uwagę na ostatnie bezpośrednie chartery na  kierunki egzotyczne jak Tajlandia -Phuket, Krabi, Dominikana, Meksyk, Kuba, Zanzibar. Niektóre z tych kierunków są  w ofercie lata, ale na niektóre trzeba będzie poczekać aż do jesieni.

Kwiecień - powoli ruszają letnie destynacje i moje ukochana Grecja No i mamy kolejne Święta. I właśnie 19,20,21 ruszają pierwsze chartery na Kretę Rodos, Kos Zakynthos, Rivierę Olimpijską i Półwysep Chalkidiki! Ale mnie zaskoczyły świetne ceny na spędzenie Świąt w dużo odleglejszym kraju - w Kenii! Tam też leci charter w terminie 14-25 na  11 dni. A ceny pobytów w opcji all inclusive to koszt  od 3500zł/os! 

W kwietniu też klienci  najczęściej pytają o oferty na długi weekend. Termin ten sprzedawał się już w ofercie FM a teraz ceny podskoczyły. Ale jest spory wybór wielu kierunków. Niestety na pewno wyjazd w tym okresie kosztuje dużo więcej. Trzeba zatem przekalkulować co jest istotniejsze czy oszczędzenie 2 dni urlopu, czy  dużo niższe ceny tuż po weekendzie, bo to właśnie w maju zawsze mamy bardzo dobre ceny na ofertę last minute. To jedyny czas w całym roku, gdzie wybór ofert jest ogromny bo spada popyt na wyjazd. Spowodowane jest to zapewne takimi wydarzeniami jak matury, komunie, dzieci wyciągają w szkołach stopnie itd  Dlatego kto może sobie pozwolić na wakacje w tym okresie i trafi do nas na pewno poleci w bardzo atrakcyjnych cenach! I takie oferty będą  do około połowy czerwca.

Przełom maja i czerwca to już dużo słońca,  cieplejsze morza i oceany i jeszcze spokojniejsze kurorty. W końcówce czerwca ciut niższe ceny w stosunku do lipca i sierpnia. Ale  już te wakacyjne miesiące będzie najdrożej i oferta będzie do tego czasu mocno przebrana. Poszukiwanie dobrych last minute to będzie duża loteria a u nas w biurze oblężenie i armagedon Ale żaden klient nie wyjdzie „z kwitkiem”.

Wrzesień i październik ceny nieco spadną ale nie będzie takich okazji jak w maju nie będzie extra ceny „po sezonie” , zamyka się też do lata wiele kierunków (pisałam o tym we wrześniowym artykule). Ale są to ważne miesiące jeszcze z innego powodu. Wtedy właśnie wtedy ruszają promocje First Minute na kolejne lato i warto się tym  interesować jeśli macie Państwo w zwyczaju rezerwacje wakacji z wyprzedzeniem. Wtedy to skorzystacie z najlepszych bonusów i niższych cen. Niektórzy touroperatorzy wprowadzają na rynek już w końcówce sierpnia tzw. przedpremiery first minute! W listopadzie rusza sezon zima i dużo więcej lotów charterowych na  egzotyczne kierunki. Wtedy  i w grudniu znajdujemy naszym klientom  naprawdę świetne  oferty  i na bliskie kierunki i extra ceny na egzotykę. Niestety nie dotyczy to terminu świąt i sylwestra.

A dla nas końcówka ubiegłego już roku była szczególna. Mam ogromną przyjemność pochwalić się, że w Parczewie ruszyła  filia naszej Ellady gdzie  serdecznie zapraszam!ELLADANagłówek Ellada

Joanna Zięba