Co w branży jesienią?

Jesteśmy od 2 miesięcy na zamianę na służbowych wyjazdach. Za nami 3 konferencje i kilka study tour’ów, gdzie z uwagą oglądamy destynacje, hotele, atrakcje na miejscu, by później Wam - drodzy klienci - jak najlepiej doradzić. To dla nas okres nadal wytężonej pracy. Za nami Francja, Kos, Rodos, Cypr, Dominikana, ale jeszcze Turcja Riviera. Na konferencji Grecos Holiday 28-31 października na greckiej wyspie Kos wyróżniono nas jako najlepszego autoryzowanego agenta w kategorii Dynamika Sprzedaży. Za co również dziękujemy naszym klientom, którzy obdarzają nas zaufaniem.

 

A dziś w artykule pewnego rodzaju raport z działalności, a mianowicie - co aktualnie dzieje się w świecie podróży. Zapewne zwróciliście Państwo uwagę na telewizyjne reklamy największych touroperatorów jak Itaka czy Rainbow Tours promujące lato 2019 i zachęcające do rezerwacji ofert First Minute. Być może jest to zasługa aktualnych reklam, bo ruch w biurze jest duży. Jednak z doświadczenia kilku ostatnich lat w moim biurze wynika, że to chyba jednak bardziej świadomość klientów niż reklama. Właśnie świadomość i doświadczenie naszych klientów powoduje, iż niemal codziennie podpisujemy umowy na sprzedaż podróży na lato 2019. Z roku na rok obserwuję, że ceny ofert rosną. Szukając „czegoś extra” w szczycie sezonu - czyli wyjazdy w lipcu i sierpniu - jako to extra traktuję przede wszystkim możliwość zaproponowania klientom dużego wyboru ofert, ale niekoniecznie w specjalnie niskich cenach. Co roku jednak porównuję i sprawdzam, czy faktycznie klienci rezerwujący zimą ofertę na lato zrobili dobry interes. Czy zyskują i jak wiele? Śmiało mogę powiedzieć, że TAK! Faktycznie w dużej większości rezerwacji klienci zapłacili mniej niż cena tej oferty bliżej lata. Rekordowym porównaniem była pewna rezerwacja oferty do Turcji, którą klient zimą zarezerwował w cenie niespełna 11 tys. zł, a w szczycie sezonu hotel kosztował blisko 20 tys.!

W tym roku najczęściej klienci rezerwują wakacje w Grecji, ale również obserwujemy ogromne zainteresowanie wakacjami w Turcji i Bułgarii. Te oferty sprzedają się najszybciej.

Pomijając same ceny ofert, zwracam szczególną uwagę na fakt możliwości wyboru. Choć już w tej chwili są hotele, które sprzedały się jesienią. To ważny argument szczególnie dla grup znajomych, którzy chcą na wakacje wyjechać razem. Jeśli szukacie Państwo wyjazdów dla kilku rodzin, nie czekajcie na last minute! To się nie uda. W pierwszej kolejności wyprzedają się pokoje rodzinne dla 4,5 czy 6osobowych rodzin. Takich pokoi w każdy hotelu jest mniej niż standardowych dwójek czy trójek. Warto o tym wiedzieć. A dodatkowe profity rezerwowania wakacji z dużym wyprzedzeniem to takie bonusy jak:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji gratis lub w promocyjnych, niskich cenach

- możliwość rezerwacji konkretnych miejsc w samolocie za symboliczną złotówkę

-gwarancja niezmiennej ceny (która może ulec podwyższeniu do 21 dni przed wylotem)

-gwarancja najniższej ceny – jeśli wykupiona oferta pojawi się później w niższej cenie, organizator zwróci różnicę nawet wówczas, jeśli cena spadnie z LAST MINUTE na dzień przed wylotem!

- dodatkowe rabaty 2-5% z promocyjnej ceny za, np. rezerwacje rodzinne czy w ramach kont lojalnościowych

- minimalne zaliczki od 5-20%

Jak widać, jest wiele powodów, by o wakacjach pomyśleć już teraz. Oferta jest już pełna i kompletna. Nie przegapcie zatem, mili Państwo, dobrych okazji!

A z bieżących tematów polecam śledzić naszego facebooka, gdzie zamieszczamy naprawdę atrakcyjne oferty last minute. Szczególnie na dalekie i egzotyczne wyjazdy.

Pojawiają się świetne ceny na wspaniałe destynacje jak Tajlandia, Sri Lanka, Kenia poniżej 3 tys. za osobę; Meksyk – 2 tygodniowe pobyty w cenie 5500zł! Czy kolorowa Jamajka za 4000zł, również 2 tygodnie. Ale także Emiraty Arabskie za 2000zł. Czy wspaniałe 5* hotele w Turcji i Egipcie za 1200zł! Polecamy również wycieczki objazdowe - 9 dni Pekin i okolice w cenie 2600zł, Gambia śladami Dakaru – 2800zł czy luksusowe Emiraty w cenie 2900zł.

A dla miłośników narciarstwa obok popularnych zimowych kurortów Włoch, Austrii czy Francji polecamy dla odmiany śnieżne trasy w Andorze, Hiszpanii, Gruzji, Turcji!

Dla Was łapiemy wspaniałe okazje!!!