FIRST MINUTE czy LAST MINUTE?

Od kilku lat pewne trendy zakupowe stały się normą, wiele da się przewidzieć. Dlatego z pełną odpowiedzialnością zachęcam by oferty na szczyt wakacyjnego sezonu rezerwować już zimą. Ach jaką zimą przecież pierwsze oferty first minute na lato 2018 pojawiły się w sprzedaży już w sierpniu 2017! Wszystko przyśpiesza!

 A co zyskujemy rezerwując wakacje na 10 miesięcy wcześniej? O tym jakie faktycznie mamy korzyści wykupując wakacje z dużym wyprzedzeniem mówią regulaminy promocji danego organizatora a te różnią się od siebie. Im wcześniej dokonamy rezerwacji  tym tych bonusów jest więcej: A oto najważniejsze z nich:

First Minute- najniższe ceny czyli największe rabaty; w miarę ubywających miejsc na danej destynacji w danym terminie, kolejne miejsca na wycieczce czy dostępne pokoje drożeją.

- największy wybór ofert – oferty nie są jeszcze przebrane; szczególnie jeśli wybieramy się większą grupą przyjaciół mamy gwarancje że dla wszystkich będą dostępne wybrane pokoje, miejsca w samolocie. Szczególnie szybko sprzedają się pokoje dla rodzin 5, 6-osobowych Takich jest w hotelach często najmniej

- minimalne zaliczki – 5-10% a dopłaty dokonujemy na miesiąc przed wyjazdem. Pamiętajcie że maksymalna zaliczka jaką mogą od nas zażądać biura na dłużej niż miesiąc przed wyjazdem to 30%

- gwarancja niezmiennej ceny to dosyć istotny element promocji a to dlatego, że do 21 dni przed wylotem organizatorzy mają prawo podnieść  cenę na wyższą nawet do 20% np. na w skutek wzrostu kursów walut, czy paliwa lotniczego. Później taka gwarancja jest dodatkowo płatna

Bali- gwarancja najniższej ceny – hit bonusowy ostatnich lat w promocjach FM i tylko u nielicznych touroperatorów. Mając taka gwarancje nie ryzykujecie tak naprawdę nic, gdyż jeśli na dzień przed wylotem cena spanie w ofercie last minute organizator musi zwrócić różnice!

- bezkosztowe zmiany (kierunku, hotelu, terminu)

- ubezpieczenie kosztów rezygnacji  GRATS – też super bonus szczególnie gdy wakacje kupujemy z dużym wyprzedzeniem. Ubezpieczenie to chroni nasze pieniądze na wypadek konieczności rezygnacji zazwyczaj z przyczyn losowych. Dostępne jako dodatkowo płatne to koszt ok 3% ceny na umowie. Płacąc więc za wakacje 20 tyś oszczędzamy ok 500zł na takim ubezpieczeniu!

Zwracam jednak uwagę byśmy dokładnie czytali regulaminy promocji. Te na każdym kolejnym etapie promocji będą się zmieniać i wykluczać pewne bonusy lub wprowadzać je dodatkowo płatne. Są bardzo ważne gdyż dosyć istotnie zmieniają pewne zapisy  w warunkach uczestnictwa. Stanowią również integralną część umowy. I

No a co z tymi „LASTAMI”?

Last minuteUwielbiam pytania klientów A jak Pani myśli poczekać na last minute ?? Jest to z pytań do tzw szklanej kuli”. Szalone lata last minute w szczytach sezonów wyjazdowych (wakacje, ferie, święta, długie weekendy) dawno już za nami. Czasami „coś” się trafi ale graniczy to z naprawdę dużym szczęściem. Raczej panuje tendencja odwrotna im bliżej wylotu i miejsc ubywa tym ceny ROSNĄ!

Ale jest kilka przesłanek mówiących o tym kiedy mamy realne szanse na faktycznie dobre oferty last minute. Najlepszy czas na szukanie, polowanie i łapanie dobrych ofert w naprawdę dobrych cenach to w sezonie letnim okres  tuż po weekendzie majowym i do około połowy czerwca. Zawsze trafiają się perełki i można polecieć np do Grecji do 4* hotelu all inclusive za ok 1000zł Czy na Kanary za 1300zł. Nie wspomnę o Krecie na 12 dni w apartamencie z przelotem za 475zł!  Ale nie pytajcie o takie oferty we wrześniu, mimo że wydaje się po sezonie  tak nie jest i takich ofert nie ma. Natomiast jeśli chcielibyście upolować cos ekstra na dalsze egzotyczne kierunki zimą to polecam interesować się terminami  w listopadzie i w grudniu ale do Świąt. Wtedy trafiają  się  np.  Dominikana za 3500zł, Zaznzibar za 2900zł, Kenia  za 2200zł itd.

Tak to wygląda od kilku lat i spektakularnych zmian w funkcjonowaniu first i last minute nie obserwujemy. Ale widzimy rosnący z roku na rok popyt na wyjazdy i niestety fakt, że wycieczki  z roku na rok drożeją.

EGZOTYCZNE   INSPIRACJE  NA  ZIMĘ 2018/2019
REZERWUJ JUŻ DZIŚ!!  z pakietem bonusów i największymi rabatami

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA od 2050zł

EmiratyEMIRATY ARABSKIE – DUBAJ  od  2100zł

ZANZIBAR  od 3030zł

KENIA od 3100zł

INDIE GOA  od 3330zł

BaliINDONEZJA – BALI   od 3440zł

MAURITIUS   od 3800zł

DOMINIKANA  od 4300zł

MEKSYK  od 4400zł

MALEZJA od 4570zł

WietnamWIETNAM od 5000zł

MADAGASKAR od 5370zł

JAMAJKA  od 5600zł

BRAZYLIA od 5800zł

I wiele innych egzotycznych kierunków w najkorzystniejszych cenach FIRST MINUTE

W ofercie również wyjazdy zimowe kierunki  narciarskie