Wino: pasja i sposób na życie

Willa Win to rodzinna firma, która powstała w 2009 roku. Na początku dostarczała wina do instytucji takich jak  hotele, restauracje i kawiarnie w Lublinie, a z biegiem lat rozbudowała sprzedaż w całej Polsce.

 

- Jesteśmy największym importerem win we Wschodniej Polsce - Anna Jarocka, menadżer Willi Win. - Nasi klienci obdarzyli nas zaufaniem, ponieważ potrafimy odpowiednio dobrać wino do miejsca i okoliczności. Wino stało się naszą pasją, a chęć dzielenia się nią zaowocowała powstaniem Willi Win. Nasza misja to wyszukanie w gąszczu winiarskiego świata produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Dzisiaj firma jest jednym z najbardziej doświadczonych sprzedawców wina.

17- Mamy bardzo szeroką gamę win, marki rozpoznawalne na świecie i z większością winnic współpracujemy na wyłączność. W Willi Win dużą wagę przywiązuje się do oferowanych produktów. Właściciele samodzielnie prowadzą selekcję win podczas międzynarodowych targów winiarskich. - Znamy osobiście twórców butelek, które sprzedajemy – dodają. - Dbamy o produkt przechowując wina w klimatyzowanych magazynach.

Wino to nie tylko napój, to też pewien styl życia. - Naszym celem jest szeroko pojęta promocja winiarskiej wiedzy w wydaniu lekkim i przyjemnym – opowiada Anna Jarocka.- Nie zamierzamy gasić radości ze spotkania z dobrym winem męczącą i dogłębną analizą kształtu grona, liści i pagórka, na którym znajduje się winnica. Chcemy za to zaszczepić w naszych klientach zwyczaj próbowania różnych winiarskich nowości, propagować świętowanie przy winie, rozbudzić w naszych odbiorcach ciekawość świata winiarskiego.

 IMG 2775 resizeZ myślą o klientach indywidualnych powstała Manufaktura Wina, która oferuje jedyne w swoim rodzaju klimatyczne wnętrze dedykowane winiarstwu mieszczące się w słynnej Cukierni „Sowa” w Galerii Olimp w Lublinie. Prawdziwy miłośnik wina codziennie znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

 - Mamy do dyspozycji dość pojemną salę konferencyjną połączoną z winebarem zaopatrzonym w dyspenser do win – opowiadają właściciele Willi Win. -  Sala wyposażona jest w ekran i rzutnik. Można tu spróbować 8 rodzajów bardzo dobrej jakości win na kieliszki, zjeść do tego odpowiednią przekąskę w stylu tapas, zagrać w domino i porozmawiać o winie, poczytać, zorganizować przyjacielskie spotkanie w otoczeniu winiarskim lub konferencję tematyczną.

Nad jakością w Manufakturze Wina czuwa certyfikowany sommelier Willi Win, który doradzi klientom, pomoże odnaleźć szukany produkt  i poinformuje o zbliżających się eventach winiarskich.

            Smaczne i niedrogie przekąski do wina, znakomite desery  i lody Cukierni Sowa oraz soki i koktajle ze świeżo wyciskanych owoców – to właśnie te pyszności przyciągają do tego miejsca.

IMG 2746 resize- Raz w miesiącu organizujemy tutaj wieczór Tapas – zachęca A. Jarocka.- Można wtedy  skosztować 3 przekąsek z 3 kieliszkami wina, a spotkanie połączone jest z opowieścią o winnicach w miłym towarzystwie amatorów tego trunku.

W Manufakturze Wina cyklicznie odbywają się degustacje i kursy wiedzy o winie zakończone dyplomem. Kurs uczy rozpoznawać szczepy, odnajdować ulubione smaki, czytać etykiety i wybierać mądrze butelkę do degustacji.

- W tym miejscu można zatrzymać w kieliszku zapach i smak z innego świata – mówią właściciele Manufaktury Wina. - Poludniowa Afryka, Argentyna, Australia, słoneczna Hiszpania… i wiele innych miejsc, znanych nam z wakacji w jednym miejscu w Cukierni SOWA w Galerii Olimp w Lublinie.

Każdy zainteresowany, kto zechce być uczestnikiem projektu otrzymuje kartę rabatową Manufaktury Wina otwierającą program punktowy klienta i informator o programie zniżkowym na terenie całej Polski w miejscach współpracujących z Willą Win.