Jak zarabiać na grach komputerowych? Giełdy klucz i rynek mikropłatności

Sprzedawanie gier komputerowych w wersji cyfrowej jest bardzo ciekawym pomysłem. Ponieważ nie handlujemy grami pudełkowymi, mamy do wyboru kilka różnych wariantów sprzedaży. Wystarczy zdecydować się na taki sposób sprzedawania, który nam najbardziej odpowiada. Niezależnie od naszego wyboru, nie ponosimy żadnych kosztów wysyłki. Osobie kupującej daną grę wysyłamy przypisany do niej klucz lub login i hasło do konta, na którym znajduje się kupowana gra. Taki sposób prowadzenia działalności pozwala nam zminimalizować ponoszone koszty.

Wystarczy, że tanio zaopatrzymy się w popularne gry, a następnie sprzedamy je z zyskiem. Popyt na takie gry pozostaje niezmiernie duży i wiele osób chętnie kupi je, jeśli wyznaczymy cenę niższą od tej w sklepie Steam.

Główne metody zarabiania na grach

Pierwszą z nich jest sprzedaż wyłącznie kluczy do gier. Każdy z nich może zostać użyty wyłącznie przez jedną osobę. Klient po kupieniu takiego klucza, musimy na własną rękę ściągnąć i zainstalować grę w Steamie. Na końcu pozostaje mu aktywować zakupiony tytuł właśnie przy użyciu klucza, który mu sprzedaliśmy. Jest to najprostsze rozwiązanie i z tego powodu handel kluczami jest wysoce popularny. Drugi sposób polega z kolei na sprzedawaniu kont na Steamie, na których znajduje się gra kupowana przez klienta. W mailu wysyłamy login i hasło do konta, które staje się własnością kupującego. Również w tym przypadku jedno konto możemy sprzedać wyłącznie jednej osobie.Inaczej wygląda sytuacja w przypadku trzeciej metody zarabiania na grach. Chodzi mianowicie o sprzedawanie jedynie dostępu do konta, na którym zainstalowane są gry. Właśnie sprzedawanie dostępu zamiast całego konta sprawia, że jest to wysoce opłacalna działalność. Klient, uzyskując do niego dostęp, może bez problemu zainstalować wybraną grę na swoim komputerze, a następnie grać w trybie offline. Tego typu konta noszą nazwę współdzielonych.

Czego potrzebujemy, aby zacząć zarabiać na grach?

Musimy przede wszystkim znaleźć źródło tanich gier komputerowych. Im taniej kupimy ciekawe tytuły, tym więcej pieniędzy zarobimy podczas ich sprzedaży. Jednym z popularnych rozwiązań jest zarejestrowanie się na platformie G2a.com, na której często organizowane są promocję. Jest to doskonała okazja, aby bardzo tanio kupić niektóre gry — czasami przeceny sięgają aż 90%. Chociaż jest to najprostsze rozwiązanie, nie oznacza to, że nie mamy żadnych alternatywnych sposobów na pozyskiwanie gier. Ceny gier na Steamie nie są stałe. Różnią się w zależności od regionu użytkownika. Z tego powodu Rosjanie mogą kupować gry po cenach niższych niż na przykład Niemcy i Polacy. Steam weryfikuje naszą lokalizację, używają adresu IP. Teoretycznie musielibyśmy udać się do Rosji, aby uzyskać dostęp do gier po niższej cenie. Jednakże istnieje sposób na obejście tego typu ograniczenia. Wystarczy zmienić region w systemie na Rosję i powinniśmy być w stanie kupować tańsze gry za pośrednictwem platformy. Uwaga! Ten sposób nie jest pochwalny przez firmę. Trzeba mieć na uwadze to, że VALVE jest wypożyczalnią gier i w każdym momencie może zabronić dostępu do Twojej biblioteki jeśli uzna, że naruszasz regulamin.