Spójrz mi prosto w oczy…

Monika Gaworska, ekspert do spraw optycznych, od niedawna prowadzi swój własny salon „Optyczne Atelier”. Na taki krok zdecydowała się po 12 latach pracy z klientem - pacjentem. Przez ten czas proponowała i profesjonalnie dobierała klientom szeroką gamę okularów korekcyjnych: do chodzenia, do czytania, do jazdy samochodem, przeciwsłoneczne, a także okulary dla osób bardzo wymagających z większymi potrzebami – okulary progresywne. Doświadczenie zdobywała dzięki pracy z wymagającym klientem. Bodźcem do założenia własnego salonu optycznego stało się liczne grono zadowolonych klientów, którzy przychodzili na wizytę tylko do niej.

 

Wartością wyróżniającą Monikę Gaworską na rynku salonów optycznych jest dojazd do klienta. „ Ludzie dzwonią do mnie i pytają o termin wizyty. Na początku pytam o korekcję, jaka widnieje na recepcie. Zdarza się, że proszę o zdjęcie recepty. Chcę mieć pewność, jakiego typu okulary, mojemu klientowi będą potrzebne. Bardzo ważną rzeczą, przy doborze okularów, jest jego styl życia oraz charakter jego pracy.” - mówi Monika. Na wizytę można się z nią umówić w domu lub, na przykład, w biurze. Dojeżdża do klienta w Lublinie, ale także w okolicy miasta. Z takiej działalności są zadowoleni nie tylko ludzie zdrowi, ale też niepełnosprawni, dla których wyjście z własnego domu jest dużym wyzwaniem, nie mówiąc o dostaniu się do salonu optycznego w centrum miasta.

Podczas dobierania okularów, Monika Gaworska zwraca uwagę na osobę, która będzie je nosić. Przeprowadza krótki wywiad, z którego dowiaduje się, czym dana osoba się w życiu zajmuje, jaki prowadzi styl życia. Nie chodzi tylko o to, aby dobrze widzieć. Nasze „drugie oczy” powinny być dostosowane do naszego ubioru, zachowania. Okulary są jak biżuteria, ich zadaniem jest, aby zdobić.

Oprócz okularów, Monika oferuje dobór soczewek kontaktowych. Dobór soczewek możliwy jest wyłącznie w salonie optycznym.

Kolejnym produktem w ofercie salonu optycznego Moniki, o którym wiele osób nie ma pojęcia, są okulary korekcyjne przeciwsłoneczne. „Możliwe jest wykonanie okularów przeciwsłonecznych z korekcją. Gdy proponowałam to moim klientom, wielu było zaskoczonych, że tak można. Jest to możliwe, trzeba tylko dobrać odpowiednie oprawki, w które montujemy soczewki okularowe przeciwsłoneczne” - twierdzi Monika Gaworska.

Na pierwszej wizycie Monika dokonuje wszelkich pomiarów, aby jak najlepiej dobrać okulary. Pomaga wybrać oprawki pasujące do owalu twarzy i stylu osoby, Decydujące zdanie ma zawsze klient i to on decyduje w jakich oprawkach czuje się najlepiej. Po dokonaniu pomiarów, Monika spisuje zlecenie i wyznacza termin odbioru gotowych okularów.

Monika współpracuje też z optometrystą, Marcinem Woźniakiem, który od wielu lat pracuje w swoim zawodzie. Optometrysta to osoba, która specjalizuje się w doborze okularów i soczewek kontaktowych oraz bada refrakcję.

Monika Gaworska współpracuje ponadto z wieloma firmami oferującymi szkła okularowe, ale najbardziej ceni sobie produkty firmy Hoya Vison. Sprzęt do pomiarów – Hoya visuReal® pomaga jej w codziennej pracy. System wideocentracji daje możliwość wykonywania precyzyjnych pomiarów, gwarantujących perfekcyjną centrację soczewek okularowych. „ Hoya oferuje bardzo duży wybór produktów o bardzo wysokiej jakości. Według mnie, szkła oferowane przez Hoyę są jedne z lepszych na rynku. ” - twierdzi Monika Gaworska.

Gdy ktoś uważa, że okulary poprawiające widzenie wystarczy kupić chociażby na targu - jest w wielkim błędzie. Żeby dobrze widzieć, trzeba mieć dobrze zamontowane soczewki kontaktowe, do czego niezbędny jest szereg pomiarów, precyzyjne dopasowanie wysokości montażu soczewki oraz dokładny pomiar rozstawu źrenic. Indywidualne spotkanie, rozmowa z klientem, pomiar źrenic – stanowią prawidłową metodę właściwego doboru okularów korekcyjnych.

Warto zatem odwiedzić „Optyczne Atelier” Moniki Gaworskiej, które znajduje się przy ulicy Kapucyńskiej 2, naprzeciwko dawnego „Pedetu”.

Monika Gaworska, tel. 504 338 883

LOGO ATELIER okulary