Z myślą o seniorach. Osiedle Senior Home Nałęczów

Czy zastanawiałeś się, jak może wyglądać Twoja przyszłość, kiedy Twoje dzieci założą własne rodziny i wyprowadzą się do swoich domów? A może już jesteś seniorem, który potrzebuje opieki i życia w komfortowych warunkach, na które pracowałeś przez całe życie? Chciałbyś zamieszkać na spokojnym osiedlu w malowniczej okolicy Nałęczowa? Jeśli tak, zapoznaj się z tym artykułem.

 

Osiedle Senior Home to unikatowa w skali całej Polski inwestycja oferująca idealne miejsce do życia dla osób starszych, które chcą cieszyć się swobodą, komfortem i spokojem. Osiedle znajduje się w Nałęczowie, przy ulicy Wiercieńskiego 62.

W kompleksie znajduje się 9 apartamentowców przeznaczonych do zamieszkania. Domy dzielą się na 8 – mieszkaniowe (większe mieszkania ok. 50m2) i 11 – mieszkaniowe ( mniejsze mieszkania ok. 30m2). W każdym domu zamontowana jest winda. Cała infrastruktura wykonana jest bezprogowo, aby ułatwić poruszanie się. Dodatkowe 2 budynki tworzą funkcję usługową – w jednym z nich jest kuchnia, stołówka i całe zaplecze medyczne, w drugim Klub Seniora.

OTWARCIE WKRÓTCE!

Już niedługo, w lipcu, otwarte zostanie osiedle dla seniorów Senior Home.

„Od kilku lat obserwujemy sytuację na rynku senioralnym w Polsce” - mówi Krzysztof Juszczyk manager osiedla dla seniorów. „Postanowiliśmy stworzyć miejsce dla osób starszych, w którym osoby te będą mogły zamieszkać, będą miały zapewnione usługi, opiekę oraz będą czuły się swobodnie i dobrze, mieszkając w godnych warunkach, na jakie zapracowali sobie przez całe życie” - dodaje. Warunki oferowane seniorom w Senior Home dają im wiele możliwości, ale nie zmuszają do niczego. „Będziemy się jednak starali, aby nasi mieszkańcy mogli aktywnie spędzać czas”. Każdy, z obecnych tu mieszkańców, ma czuć się miło, bezpiecznie. Ma szczęśliwie przeżywać swoją starość. „Osoby, które zdecydują się na zamieszkanie na naszym osiedlu, będą mieszkały w swoich bardzo komfortowych mieszkaniach, w pełni wyposażonych, dostosowanych do najwyższych standardów, a my będziemy świadczyli im wszystkie opisane w ofercie usługi” - podkreśla Krzysztof Juszczyk.

Seniorzy, którzy zamieszkają na osiedlu Senior Home, będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, sprzątanie mieszkań, opiekę medyczną – dyżur lekarza i pielęgniarza, cały pakiet rehabilitacji dostosowany indywidualnie do potrzeby każdego, kto tu zamieszka. Dla wszystkich, przebywających na terenie osiedla, przygotowane są rozmaite aktywności, z których będzie można skorzystać w czasie wolnym. Będą to na przykład: wieczorki zapoznawcze, wyjazdy, wycieczki, warsztaty malarskie i muzyczne, spotkania, koncerty.

SENIOR2ftgn

WYBÓR PADŁ NA NAŁĘCZÓW

„Wszystkie walory uzdrowiskowe i klimatyczne tego miejsca sprawiają, że każdy czuje się tu dobrze, nie tylko osoby w podeszłym wieku” - wyjaśnia Krzysztof Juszczyk. Nałęczów to uzdrowisko o łagodnym klimacie, które swoje walory lecznicze zawdzięcza dobremu położeniu. Jego okolicę tworzą łagodne wzgórza oraz liczne wąwozy o stromych zboczach. Masy powietrza, nawiewane lessowymi wąwozami, są przesycone olejkami eterycznymi wydzielanymi przez okoliczne drzewa iglaste i inne prozdrowotne substancje. Uzdrowisko może się pochwalić także, krystalicznie czystymi wodami leczniczymi z wapienno – żelaznych źródeł, które są wykorzystywane, m. in. w kuracji pitnej. W powrocie do zdrowia pomaga tutejszy mikroklimat, sprzyjający naturalnemu obniżeniu się ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszeniu dolegliwości serca. Jest to również idealny klimat do poprawy stanu zdrowia osób z cukrzycą i dysfunkcją narządu ruchu. „Nałęczów jest znanym na całym świecie kurortem uzdrowiskowym z niepodważalnymi walorami wody i powietrza. Chcieliśmy ten potencjał wykorzystać” - dodaje.

POJEKT OSIEDLA DLA SENIORÓW DOCENIONY W POLSCE I EUROPIE

Od kilku miesięcy, pomysłodawcy projektu, prezentują go w kraju i za granicą. Jest on dostrzeżony i dobrze oceniany przez Polonię mieszkającą w Belgii, Holandii, Kanadzie, Francji, Włoszech. „Polakom, mieszkającym za granicą kraju, bardzo podoba się nasz projekt. Bardzo dużo osób wykazuje zainteresowanie zamieszkaniem u nas i rezerwuje sobie mieszkania” – mówi Krzysztof Juszczyk.

SENIOR55ftgn

DO KOGO SKIEROWANY JEST TEN PROJEKT?

Docelowo, osiedle przeznaczone jest dla osób, które chcą tam zamieszkać na stałe. Właściciele osiedla zachęcają też do zamieszkania na okres kilku miesięcy, na próbę. Chodzi o przekonanie się na własne oczy, co tak naprawdę oferuje osiedlu Senior Home, jaki komfort zapewniany jest mieszkańcom, jakie atrakcje przeznaczone są dla gości. Wspaniałego mikroklimatu tego miejsca nie przekaże żaden film promocyjny, reklama czy tekst. To trzeba poczuć na własnej skórze!

SENIOR3ftgn

POBYTY CZASOWE.

Na początku funkcjonowania osiedla nie tylko seniorzy, ale również osoby młodsze, będą mogły skorzystać z pakietów pobytowych ( 1, 2 – tygodniowych/ miesięcznych), w których skład wejdzie zamieszkanie, wyżywienie i rehabilitacja. Będzie to miało charakter pobytu sanatoryjnego.

KOSZTY WYNAJMU

Tak naprawdę seniorzy, którzy zdecydują się zamieszkać na osiedlu, nie muszą kupować tych mieszkań. Są im one wynajmowane. Koszty wynajmu zależą od tego, czy dana osoba chce mieszkać sama w mniejszym apartamencie, czy może w większym. Mieszkania mniejsze dedykowane są dla pojedynczych osób, większe – dla małżeństw lub dla 2 osób, które chcą ze sobą zamieszkać. „Mamy przypadki, że chęć zamieszkania w mniejszym apartamencie zadeklarowało małżeństwo. Są też seniorzy, którzy chcą mieszkać samemu w mieszkaniu przeznaczonym dla kilku osób.”

Zainteresowanie wynajmem mieszkań dla seniorów jest bardzo duże. „Codziennie ktoś umawia się, aby przyjechać i zobaczyć mieszkania. Każdego dnia otrzymuję pytania telefoniczne i mailowe” - mówi Krzysztof Juszczyk. „Ludzie chcą zadbać o przyszłość swoją lub swojej mamy, babci czy taty. My oferujemy przyszłość w komfortowych warunkach.”

Osiedle Senior Home Nałęczów jest projektem innowacyjnym, co sprawia, że tak wiele osób chce w nim uczestniczyć, ponieważ jest on nowy na rynku i niezwykle interesujący.

SENIOR44ftgn

AKTYWNY SENIOR

Pomysłodawcy projektu nie ukrywają, że z założenia, osiedle jest przeznaczone dla aktywnych seniorów, którzy dużo spacerują, podróżują, jeżdżą na rowerze w wolnym czasie. „Na osiedlu Senior Home nasi mieszkańcy, jeśli oczywiście będą chcieli, mogą spędzać czas aktywnie. Zapewnią sobie dużo ruchu, zmierzając - czy to z mieszkania na stołówkę, czy do Klubu Seniora, czy na rehabilitację. Osobom bardzo chorym - „przykutym” do łóżka - ciężko będzie odnaleźć się w tej rzeczywistości. Dlatego o kondycję i sprawność ruchową seniorów zadba wykwalifikowana kadra.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

„Obecnie rozpoczynamy budowę profesjonalnego centrum rehabilitacji ze SPA. Chcemy wzbogacić naszą ofertę i dać seniorom możliwość spędzania czasu w wygodnym miejscu. Chcemy też zbudować Dom Opieki. Wiemy, że - w miarę upływu czasu - problemy zdrowotne naszych gości mogą się powiększać, dlatego pragniemy zapewnić im całodobową opiekę, aby choroby i schorzenia nie odebrały im radości życia” – stwierdza Krzysztof Juszczyk.

LOGOSenior Home LOGO kolor